Dajte zbohom zápachu z cigariet: Pár zaručených tipov ako ho z domu vyženiete

09.08.2018
Interiér

Kto už zistil, aký ťažký je boj proti zápachu z cigariet, musí potvrdiť, že je to neľahký boj.

5fotiek
Ilustračná fotografia Autor: Profimedia

Pach z cigariet nás väčšinou prekvapí v novom bývaní, kde po neporiadnych majiteľoch zostala poriadna "aróma". Každý totižto vie, že dostať ho z domu von je veľmi ťažké a fajčiari, ktorí sa už ani neunúvajú vyjsť na balkón nebodaj pred dom sa s ním akosi veľmi rýchlo skamarátia. Množstvo toxínov, ktoré sa však potom v ovzduší nachádzajú je nespočetné a na náš organizmus vplýva mimoriadne zle. Preto je dôležité raz a navždy sa pozostatku z tohto neduhu v našom domove zbaviť. 

Tip: 5 izbových rastlín, ktoré pohlcujú toxíny a čistia vzduch!

Pre sladké sny: Týchto 5 izbových rastlín upokojí váš organizmus a prinesie kvalitný spánok!

Rady starej matere

Ako to už býva, väčšinou pomôžu rokmi overené triky našich starých mám. Tie napríklad radia, aby sme do miestností na viacero miest rozmiestnili misky s kávovými zrnkami, ktoré na seba zápach naviažu. Rovnako dobre pôsobí aj ocot (ten navyše zatočí aj s malými, nepríjemnými muškami). Nepríjemný zápach však stiahne aj obyčajná horiaca sviečka či kôra z citrusov. Jednoducho vyvetrať rozhodne nestačí!

10x šikovné tipy na čistenie domácnosti bez kúska chémie a za pár centov!

Ak však zápach zostáva aj v koberci, je to o niečo náročnejšia úloha. Ideálne je, ak ho na noc hojne posypete sódou bikarbónou a necháte do rána pôsobiť. Potom už postačí len povysávať a môžete tepovať. Ak ste kúpili byt alebo dom po fajčiarovi, treba sa zbaviť všetkého nepríjemného zápachu praním, octovou vodou a ak aj po niekoľkých mesiacoch budete cítiť nepríjemný zápach dymu, túto tortúru treba zopakovať viac krát a preto si určite dobre rozmyslíte, či si tú cigaretu zapálite priamo v obývačke alebo sa presuniete na balkón. Nezabudnite tiež na dobrého pomocníka, čističku vzduchu a správne izbovky!

Upratovanie bez chemikálií: Na týchto 10 úkonov vám postačí obyčajný prášok do pečiva!

Nechávate si upratovanie na víkendy? Postačí 20 minút denne a budete mať úplné voľno!

 
Autor: Mária Ambrozová
Fotogaléria
Dajte zbohom zápachu z cigariet: Pár zaručených tipov ako ho z domu vyženieteDajte zbohom zápachu z cigariet: Pár zaručených tipov ako ho z domu vyženieteDajte zbohom zápachu z cigariet: Pár zaručených tipov ako ho z domu vyženieteDajte zbohom zápachu z cigariet: Pár zaručených tipov ako ho z domu vyženiete
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dajte zbohom zápachu z cigariet: Pár zaručených tipov ako ho z domu vyženiete
Mária Ambrozová