Leto je tu - takto udržíte vodu v bazéne čistú

06.06.2018

Každý majiteľ bazéna dobre vie, že jednoduchým napustením vody sa starostlivosť nekončí. Kvalitu vody v bazéne ovplyvňuje počas kúpacej sezóny veľa faktorov. Okrem vetvičiek zo stromov a peľov vám doň môže zavítať mnoho iných nepozvaných návštevníkov, na ktorých je filtrácia krátka. Aké sú najčastejšie problémy a ako si s nimi poradiť?

1fotka
Autor: lepsiebyvanie.sk

Celosezónna údržba

Starostlivosť o bazénovú vodu počas sezóny nie je zložitá, ale nesmiete na ňu zabúdať. Ak sa o vodu budete starať dôsledne, vynaložené úsilie sa vám vráti v podobe priezračnej vody. Starostlivosť o bazén neodpadá ani v prípade, že vlastníte bazén vnútorný. Aj na jeho stenách a dne sa objavujú usadeniny, o ktoré sa postará vhodne zvolená bazénová chémia. Jej používanie neznamená iba čistú, ale predovšetkým zdravotne vyhovujúcu vodu. Aby ste zbavili bazénovú vodu mikroorganizmov a eliminovali rast rias, použite SAVO Tablety chlórové na celosezónnu dezinfekciu a údržbu bazénovej vody.

Akú hodnotu pH by mala voda mať?

Hodnota pH je ukazovateľom stupňa kyslosti alebo zásaditosti vody. Pohybuje sa v rozmedzí 1 – 14 a zatiaľ čo hodnoty pod 7 značia kyslú reakciu, hodnoty nad 7 znamenajú reakciu zásaditú. Ideálna hodnota pH bazénovej vody je v rozmedzí 7,1 – 7,5. Pre majiteľov bazénov je hodnota pH najdôležitejším ukazovateľom, ktorý je rozhodujúci pre funkčnosť bazénovej chémie. Nesprávna hodnota pH môže mať za následok rast rias a ďalšie nežiaduce stavy vody. Ak chcete mať istotu, že používaná bazénová chémia funguje na 100 %, pravidelne kontrolujte hodnotu pH a v prípade potreby ju upravujte novinkou tohtoročnej sezóny, ktorou sú prípravky SAVO pH+ a SAVO pH-. Vybraný prípravok rozpustite v nádobe s vodou a aplikujte do bazéna.

Ako zabrániť rozmnožovaniu rias?

Vďaka prachu, vetru a dažďu sa vám môžu do vody veľmi ľahko dostať aj spóry rias a potom je už o ich rozmnožovanie postarané. Ak zistíte, že sa im vo vašom bazéne začalo dariť, okamžite zasiahnite! Riasy môžu spôsobiť tráviace problémy, kožné reakcie, prípadne môžu spustiť alergické prejavy. V prípade premnoženia rias nárazovo zvýšte koncentráciu chlóru pomocou prípravku SAVO Chlór Šok, ktorý riasy a všetky mikroorganizmy zahubí a zabráni ich ďalšiemu rastu a množeniu.

Ako postupovať v prípade že je voda v bazéne napriek všetkému zakalená? Zistite to tu

 
Autor: lepsiebyvanie.sk
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Leto je tu - takto udržíte vodu v bazéne čistú
lepsiebyvanie.sk