Nemáte priestor na pivnicu? Plastová alternatíva môže byť aj vaším riešením

31.07.2018

Pivnica nie je prežitok, ale užitočný skladovací priestor. Často si to uvedomíme až vtedy, keď ju potrebujeme. Niektorí ľudia sa totiž pri výstavbe domu ponáhľajú a potom ľutujú, že na pivnicu nemysleli. Niekedy však podpivničenie domu nie je možné z priestorových, finančných dôvodov alebo je príčinou nevhodná skladba podložia. Nemusíte zúfať, pivnicu si môžete pristavať dodatočne.

8fotiek
Autor: inspirativni.cz

Plastová alternatíva

Plastová pivnica je určená pre všetkých, ktorí zistili, že ju potrebujú a nechcú sa namáhať s betónom ani tehlami. Výrobcovia plastových pivníc ponúkajú niekoľko rozmerov a tvarov, farebných prevedení, niektorí vám ju dokonca vyrobia na mieru. Inštalácia pivnice je rýchla a jednoduchá, stačí ju vložiť do pripravenej jamy. Veľkou výhodou je, že jamu nemusíte upravovať hydroizoláciou a pivnicu môžete začať používať takmer okamžite.

Pohodlný vstup

Plastovú pivnicu môžete mať v záhrade, na chate aj priamo pod domom, takže získate prístup z interiéru. Schádzať do nej môžete cez šachtu po rebríku alebo po pohodlnom, mierne klesajúcom schodisku. Otvor prekrýva plastový, hliníkový alebo drevený kryt. 
V pivnici je celoročne konštantná vlhkosť a teplota. Ventilačné potrubie má na starosti pravidelnú cirkuláciu vzduchu, takže plesne nemajú šancu. Pivnica je preto vhodná na uskladnenie rôznych druhov zeleniny, ovocia a potravín pri zachovaní ich vysokej kvality.

Podzemná chladnička

Pivnica je ako chladnička, len s tým rozdielom, že leží v zemi a na chladenie nespotrebujete elektrickú energiu. Vďaka podstatne väčšiemu vnútornému priestoru v nej môžete skladovať viac zásob s dlhou trvanlivosťou, takže nepotrebujete chodiť tak často na nákupy. 
Vnútorný vzhľad pivnice si môžete spríjemniť rôznym obložením, napríklad z dreva, kameňa alebo dlažby.

Viac sa o výhodách takejto pivnice dozviete na tomto linku

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Radomír
Fotogaléria
Nemáte priestor na pivnicu? Plastová alternatíva môže byť aj vaším riešenímNemáte priestor na pivnicu? Plastová alternatíva môže byť aj vaším riešenímNemáte priestor na pivnicu? Plastová alternatíva môže byť aj vaším riešenímNemáte priestor na pivnicu? Plastová alternatíva môže byť aj vaším riešením
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Nemáte priestor na pivnicu? Plastová alternatíva môže byť aj vaším riešením
lepsiebyvanie.sk/Radomír