Ako zvládnuť sneh a ľad, aby ste sa "nezabili"?

27.11.2018
Poradňa

Sneh a ľad k zime prosto patria. Aj keď deti sa ich nevedia nabažiť, vo chvíli, keď máte na starosti ich upratovanie, končí všetka zábava. Alebo nie? Ako zvládnuť sneh a ľad v pohode a bez stresu? Dá sa to vôbec?

6fotiek
Autor: bobvilla.com

Samozrejme! Existuje mnoho trikov, ako si poradiť a predísť zbytočnej práci, pretože vám zasnežilo auto alebo zamrzli okná. V závislosti od oblasti, v ktorej bývate, budete musieť siahnuť po účinnejších prostriedkoch, a aj keď sú možno finančne náročnejšie, ušetria vám mnoho času i námahy.

Sem so soľou

Áno, máme ju prakticky neustále k dispozícii v kuchyni a poslúži ako prvá pomoc aj pri miernom namrznutí schodov do domu alebo chodníku. Soľ tiež môžete použiť ako ochranu čelného skla na aute. Použite napríklad starú ponožku a soľou poriadne potrite všetky sklá – zabránite tak vytvoreniu silnej vrstvy ľadu. Neodporúčame používať na dennej báze, ale ako rýchla záchrana rozhodne poslúži.

Pozrite si aj: Prečo sa musím zobudiť a prestať používať mikroténové sáčky? 

Okná a sklá možno chrániť aj pomocou alkoholu. Rozstriekaním alebo rozotretím alkoholu rozmrazíte okná a zabránite ďalšiemu ukladaniu ľadovej vrstvy. Zároveň tým zabránite zahmlievaniu, takže je to ideálne, ak chcete doma cez okno pozorovať padajúci sneh. 

Trik s vlažnou vodou

Zamrzli vám okná na aute, zámky na dverách, schody či iné miesta? Účinným spôsobom ako ich odmraziť, je použitie vlažnej alebo veľmi mierne teplej vody. V žiadnom prípade nikdy nepoužívajte horúcu či vrelú vodu – teplotný šok, ktorý vyvolá, poškodí materiál, dokonca môže spôsobiť popraskanie či úplne zničenie. Odmrazujte postupne, po vrstvách. 

Pozrite si aj: Ako čistiť chladničku, aby už nikdy nesmrdela a vydžala vám veľa rokov?

Zakryte ho

Tak ako možno chránite svoje auto v lete pred ostrým slnkom, môžete ho ochrániť aj v zime – tento raz však viac než o ochranu pôjde o vaše pohodlie. Ak hlásia sneženie, zakryte svoje auto či už ochranným poťahom alebo aj úplne bežnou látkou. Prečo? Ráno ju stačí stiahnuť a auto nebudete musieť pracne odhrabávať. Rovnako môžete zakryť schodisko či iné predmety a priestory, ktoré potrebujete mať rýchlo k dispozícii. 

Odfúknite ho

Fúkač lístia môžete využiť aj v zime. Ideálny je na jemný čerstvo napadaný sneh, ktorý jednoducho odfúknete stranou. Priebežne tak viete očistiť schodisko, chodníky alebo práve auto. Ak žijete v miestach, kde sneží viac a pravidelnejšie, je najvyšší čas poohliadnuť sa po upgrade, teda výkonnom fúkači snehu. 

Aby sa nešmýkalo

Čo si nasypať pod nohy alebo pod kolesá, aby sa na ľade nešmýkali? Pokojne si pripravte podstieľku do mačacieho wc. Dlho vám vydrží, môžete ju mať v kufri auta alebo pripravenú pri schodoch do domu. Alebo použite piesok, krmivo pre vtáky či popol. 

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
Ako zvládnuť sneh a ľad, aby ste sa Ako zvládnuť sneh a ľad, aby ste sa Ako zvládnuť sneh a ľad, aby ste sa Ako zvládnuť sneh a ľad, aby ste sa
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ako zvládnuť sneh a ľad, aby ste sa "nezabili"?
Agáta