Dizajnérky radia: Aké povrchy zvoliť do interiéru, kde sa veľa práši?

04.10.2017
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Neviete si poradiť pri zariaďovaní nového bývania či rekonštrukcii? Opýtajte sa ich, radi pomôžu! Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Alice.

5fotiek
Ilustračná fotografia Autor: http://www.livein.sk/portfolio/

Napísala nám naša čitateľka Alica: "V byte sa nám dosť práši a nevieme si poradiť s tým aký povrch zvoliť, aby to na ňom nebolo vidno, prípadne bol jednoducho udržiavateľný." A čo na to odpovedajú šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia LIVE IN?

Bezfarebný lak na nechty ako prvá pomoc v domácnosti: Kde všade ho môžeme použiť?

Čo sa týka nábytku, pre menšiu viditeľnosť prachových častíc zvoľte bledé povrchy, čo sa týka jednofarebných tónov a textúru dreva bledého(dub, buk, breza, jaseň), čo sa týka viacfarebných povrchov.

Ideálna by bola štrukturovaná podlaha v hore uvedených dreveným laminátoch alebo dlažba krémová, sivá jemne prskaná.

Masívne drevo je taktiež skvelou voľbou. Jeho cena sa vyšplhá na dvojnásobok ceny laminátového nábytku. Záleží však od výrobcu. Viete si ho ľahko upravovať morením a časom sa dá zmeniť jeho farba opätovným vybrúsením a náterom. Nemusíte meniť celý nábytok.

Na podlahu umiestnite behúne, ktoré opticky rozdelia priestor a zachytia prach. Sedačky môžete pozakrývať dekoratívnymi dekami, ktoré následne ľahko vyprášite.

Dizajnérky radia: Tohtoročné trendy jesennej výzdoby

Dizajnérky radia: Ako v kuchyni "skryť" chladničku?

Máte aj vy otázku, ktorú chcete položiť našim dizajnérkam? Neviete si pri rekonštrukcii či zariaďovaní vybrať z materiálov, farieb či tvarov? Napíšte im prostredníctvom jednoduchého formulára TU a už nabudúce budeme možno publikovať odpoveď práve na vašu otázku! 

 
Autor: Mária Ambrozová, LIVE IN
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Aké povrchy zvoliť do interiéru, kde sa veľa práši?Dizajnérky radia: Aké povrchy zvoliť do interiéru, kde sa veľa práši?Dizajnérky radia: Aké povrchy zvoliť do interiéru, kde sa veľa práši?Dizajnérky radia: Aké povrchy zvoliť do interiéru, kde sa veľa práši?
 
5fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016