Dizajnérky radia: Aké sú farebné trendy na túto jar a ako sa s nimi dá v interiéri pracovať?

17.03.2017
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Neviete si poradiť pri zariaďovaní nového bývania či rekonštrukcii? Opýtajte sa ich, radi pomôžu! Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Soni.

9fotiek
Ilustračný obrázok Autor: LIVE IN

Napísala nám Soňa, ktorá si rada sezónne mení dekorácie vo svojom byte, najlepšie však v súvislosti so súčasnými trendami. Obrátila sa na naše šikovné dizajnérky Ivanu a Simonu teda s otázkou, akých farieb by sa mala držať práve túto jar a ako ich môže do svojho moderného, sviežeho interiéru zapracovať. Radia takto:

Jar je hádam najpestrejším obdobím v roku, nie len v prírode ale aj v jarných trendoch módy či bývania. Inštitút farieb Pantone, ktorý určuje farebné trendy celému svetu zvolil ako farbu roka zelenú - konkrétne Greenery, teda zeleň. Je to farba prírody, trávy, stromov a podľa nás aj samotného života. 

Kvôli tomu však netreba meniť celý interiér. Táto výnimočná farba je úžasná práve tým, že sa nachádza takmer všade okolo nás. Greenery, alebo farbu zelene môžete do svojho interiéru vniesť už samotnými rastlinami, dekoráciami z machu a podobne.

Jar tento rok sa v interiéri bude niesť rovnako v duchu pastelových farieb, teda tlmených odtieňov napríklad žltej, zelenej, modrej či ružovej. Trendy je tiež tieto farby kombinovať so zemitými odtieňmi farieb. Všetky tieto farby sa dajú ľahko preniesť do Vášho bývania prostredníctvom doplnkov či kvetov.

Dá sa teda povedať, že celá tohtoročná jar je inšpirovaná prírodou a najkrajšou paletou farieb akú nám práve príroda poskytuje. Farby zelene a jarných kvetov, farba oblohy a vychádzajúceho slnka.

Máte aj vy otázku, ktorú chcete položiť našim dizajnérkam? Neviete si pri rekonštrukcii či zariaďovaní vybrať z materiálov, farieb či tvarov? Napíšte im prostredníctvom jednoduchého formulára TU a už nabudúce budeme možno publikovať odpoveď práve na vašu otázku!     

 
Autor: ma/LIVE IN/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Aké sú farebné trendy na túto jar a ako sa s nimi dá v interiéri pracovať?Dizajnérky radia: Aké sú farebné trendy na túto jar a ako sa s nimi dá v interiéri pracovať?Dizajnérky radia: Aké sú farebné trendy na túto jar a ako sa s nimi dá v interiéri pracovať?Dizajnérky radia: Aké sú farebné trendy na túto jar a ako sa s nimi dá v interiéri pracovať?
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Aké sú farebné trendy na túto jar a ako sa s nimi dá v interiéri pracovať?
ma/LIVE IN/ipeknebyvanie.sk