Dizajnérky radia: Ako kombinovať vzor na koberci so vzorom na tapete?

27.03.2018
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Dnes odpovedáme na otázku čitateľa Filipa.

3fotky
Ilustračná fotografia z portfólia interiérového štúdia LIVE IN Autor: http://www.livein.sk/portfolio/

Napísal nám náš čitateľ Filip, ktorý sa práve so svojou manželkou a trojročnou dcérkou Laurou pripravuje na veľkú rekonštrukciu hlavnej spálne, detskej izby aj spoločenskej zóny - spojenej kuchyne a obývačky. Prerábka bude kompletná a dolu pôjdu staré koberce, podlahy aj omietka. Zaujíma ho, ako nepresýtiť vzormi priestor v prípade, že zvolia modernú tapetu s potlačou a navyše aj vzorovaný koberec. Naše šikovné dizajnérky Ivana a Simona Filipovi poradili:

Príliš veľa vzorov a farieb v interiéri môže pôsobiť chaoticky, neusporiadane. Pri výraznej vzorovanej tapete by sme odporúčali zvoliť koberec, ktorý bude jednofarebný v tóne niektorej z farieb tapety. Naopak ak máme vzorovaný koberec hodí sa k nemu jednoduchá jednofarebná tapeta, ktorá môže byť zvláštna svojou štruktúrou, napríklad môže mať štruktúru látky (tzv. textilná tapeta).

Tip: Ak predsa len chcete mať koberec a tapetu dokonale zladenú farebne aj vzorom zvoľte výrobcu týchto interiérových doplnkov, ktorý poskytuje tapetu a koberec ako sériu.

Prečítajte si aj o tom, čo naše dizajnérky poradili čitateľke Margite, ktorá chcela namiesto sterilnej kúpeľne útulné miesto na relax

 

 
Autor: ma/LIVE IN/ ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Ako kombinovať vzor na koberci so vzorom na tapete?Dizajnérky radia: Ako kombinovať vzor na koberci so vzorom na tapete?
 
3fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Ako kombinovať vzor na koberci so vzorom na tapete?
ma/LIVE IN/ ipeknebyvanie.sk