Dizajnérky radia: Ako vytvoriť nadčasovú detskú izbu?

29.05.2018
Poradňa

Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Heleny.

7fotiek
Ilustračná fotografia Autor: Pinterest

Napísala nám pani Helena, ktorá v má v súčasnosti dcérku Emu vo veku, kedy už pomaly odchádza zo spálne rodičov a pripravuje sa do vlastnej izbičky. Zaujímalo ju, ako vytvoriť dekor izby v znamení nadčasovosť. Skrátka tak, aby z toho jej malá princezná o rok či dva nevyrástla a nebol by potrebný veľký zásah do priestoru. Opýtali sme sa teda našich šikovných dizajnérok Ivany a Simony a tie pani Helene radia:

Pri vytváraní nadčasovej izbičky pre deti je najdôležitejším aspektom farebnosť. Vyberajte z neutrálnych farieb ako biela, sivá v kombinácií s drevom, ktoré celý priestor ,,oteplí,,. Typické farby pre dievčenskú a chlapčenskú izbu vyberieme na doplnkoch, ktoré nie sú finančne také náročné ako napr. závesy, koberec, vankúše. Dajú sa po pár rokoch ľahko vymeniť.

Prečítajte si aj o tom, ako naše dizajnérky poradili pani Eve s výberom dekoru steny za televízorom! 

Veľa urobí aj farba steny. Neodporúčame vymaľovať celú izbu jednou chromatickou farbou. Zvoľte radšej jednu stenu, ktorá je najviac viditeľná a nenachádzajú sa na nej okná. Efekt by nebol taký výrazný. Tapeta dokáže navodiť v izbičke veľmi príjemnú atmosféru a oživí ju. V ponuke je veľa motívov.

Čo sa týka nábytku, pri zariaďovaní myslíme aj na potrebu väčšieho počtu oblečenia pre staršie deti. Preto ak máte doma 3 ročné dievčatko, zvoľte komodu aj veľkú skriňu alebo šatník, v ktorej môže mať zatiaľ umiestnené hračky.

Viac nápadov nájdete v našej fotogalérii pod článkom

    

 
Autor: ma/LIVE IN/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Ako vytvoriť nadčasovú detskú izbu?Dizajnérky radia: Ako vytvoriť nadčasovú detskú izbu?Dizajnérky radia: Ako vytvoriť nadčasovú detskú izbu?Dizajnérky radia: Ako vytvoriť nadčasovú detskú izbu?
 
7fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Ako vytvoriť nadčasovú detskú izbu?
ma/LIVE IN/ipeknebyvanie.sk