Dizajnérky radia: Domáca džungľa z izbových rastlín

15.08.2017
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Neviete si poradiť pri zariaďovaní nového bývania či rekonštrukcii? Opýtajte sa ich, radi pomôžu! Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Emílie.

7fotiek
Ilustračná fotografia Autor: de-vacaciones

Napísala nám naša čitateľka, pani Emília: "Bývame v panelákovom byte a ja milujem kvety. Keďže nemáme záhradu, nahrádzam si ju pestovaním izbových rastlín. Prednedávnom som prepadla aj bylinkovým záhradkám, no chcela by som vedieť, ako ich v byte pekne uložiť. Kam s veľkými, kam s ťahavými, kam sa viac hodia kvitnúce, kam stálezelené. Mám pocit, že je náš byt len jedna veľká neusporiadaná džungľa." A čo teda Ivana a Simona z interiérového štúdia LIVE IN radia?

Dizajnérky radia: Keď v interiéri prevláda drevo

Dizajnérky radia: Ako si zútulniť balkón?

Otázka je skôr pre záhradného architekta. Z nášho pohľadu umiestňujeme rebríky s bylinkami pod vedľa okien. Aby mali dostatok svetla a boli dostupné v kuchyni.

Čo sa týka ostatných kvetín, je veľmi efektné obstarať si vázy a kochlíky rovnakého dizajnu ale rôznych veľkostí a tvarov. Celý priestor to zjednotí. Poprípade urobiť kvetinovú stenu, kde na zem umiestnite veľké kvetináče a na stenu môžete zavesiť menšie. Tým sa vám vyrieši aj problém s rôznorodosťou rastlín. Veľké umiestnite na zem, ťahavé na stenu a menšie kvitnúce najvyššie. Na rebrík, alebo do debničiek, boxov na seba poukladaných poumiestňovať kvety. Populárne sú aj machové steny – zo stabilizovaného machu alebo živé steny.

Máte aj vy otázku, ktorú chcete položiť našim dizajnérkam? Neviete si pri rekonštrukcii či zariaďovaní vybrať z materiálov, farieb či tvarov? Napíšte im prostredníctvom jednoduchého formulára TU a už nabudúce budeme možno publikovať odpoveď práve na vašu otázku! 

 
Autor: Mária Ambrozová, LIVE IN
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Domáca džungľa z izbových rastlínDizajnérky radia: Domáca džungľa z izbových rastlínDizajnérky radia: Domáca džungľa z izbových rastlínDizajnérky radia: Domáca džungľa z izbových rastlín
 
7fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016