Dizajnérky radia: Domáca džungľa z izbových rastlín

19.04.2018
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Emílie.

7fotiek
Ilustračná fotografia Autor: de-vacaciones

Napísala nám naša čitateľka, pani Emília: "Bývame v panelákovom byte a ja milujem kvety. Keďže nemáme záhradu, nahrádzam si ju pestovaním izbových rastlín. Prednedávnom som prepadla aj bylinkovým záhradkám, no chcela by som vedieť, ako ich v byte pekne uložiť. Kam s veľkými, kam s ťahavými, kam sa viac hodia kvitnúce, kam stálezelené. Mám pocit, že je náš byt len jedna veľká neusporiadaná džungľa." A čo teda Ivana a Simona z interiérového štúdia LIVE IN radia?

Dizajnérky radia: Keď v interiéri prevláda drevo

Dizajnérky radia: Ako si zútulniť balkón?

Otázka je skôr pre záhradného architekta. Z nášho pohľadu umiestňujeme rebríky s bylinkami pod vedľa okien. Aby mali dostatok svetla a boli dostupné v kuchyni.

Čo sa týka ostatných kvetín, je veľmi efektné obstarať si vázy a kochlíky rovnakého dizajnu ale rôznych veľkostí a tvarov. Celý priestor to zjednotí. Poprípade urobiť kvetinovú stenu, kde na zem umiestnite veľké kvetináče a na stenu môžete zavesiť menšie. Tým sa vám vyrieši aj problém s rôznorodosťou rastlín. Veľké umiestnite na zem, ťahavé na stenu a menšie kvitnúce najvyššie. Na rebrík, alebo do debničiek, boxov na seba poukladaných poumiestňovať kvety. Populárne sú aj machové steny – zo stabilizovaného machu alebo živé steny.

 

 
Autor: Mária Ambrozová, LIVE IN
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Domáca džungľa z izbových rastlínDizajnérky radia: Domáca džungľa z izbových rastlínDizajnérky radia: Domáca džungľa z izbových rastlínDizajnérky radia: Domáca džungľa z izbových rastlín
 
7fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Domáca džungľa z izbových rastlín
Mária Ambrozová
LIVE IN