Dizajnérky radia: Je shabby chic štýl ešte stále in?

17.05.2018
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Neviete si poradiť pri zariaďovaní nového bývania či rekonštrukcii? Opýtajte sa ich, radi pomôžu! Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Júlie.

5fotiek
Ilustračná fotografia Autor: Rewls

Pani Júlia nám napísala a chcela vedieť, či romantický shabby chic štýl je ešte stále in. Pripravuje rekonštrukciu detskej izby pre svoju dcérku a chce pre ňu niečo výnimočné. Opýtali sme sa teda Ivany a Simony, ktoré radia:

Tento štýl sa objavuje v interiéroch už storočia, vždy s malými obmenami. Momentálne je populárny u veľkej skupiny ľudí. Na Slovensku však tento štýl vídame skôr v reštauráciách, štýlovo zariadených cukrárňach či kaviarňach, kam siahla ruka architekta alebo dizajnéra. Je to štýl, ktorý v sebe nesie niečo, čo je oku milé a preto sa v takomto interiéri ľudia väčšinou cítia príjemne. Je útulný, ale pri komponovaní interiéru v takomto štýle je potrebná naozaj zručnosť aby interiér nepôsobil preplnene a "preplácane".

Prečítajte si aj ďalšiu radu dizajnérok: Aký dekor doma zvoliť v období medzi vianočnými a veľkonočnými sviatkami? 

Obľúbenými miestnosťami, kde sa shaby chic používa sú detské izby. Ako inak, dievčenské. Je to romantický štýl a dievčatá sa v ňom cítia ako princezné. Tu by sme to ale tiež s množstvom doplnkov nepreháňali. Tapeta, vankúšiky a dominantná posteľ. Hotovo. Izbička má svoj nádych shabby chic looku, no stále je čistá a bez zbytočných doplnkov, ktoré v malých deťoch môžu vyvolávať pocit chaosu.

Pri komponovaní interiéru v tomto štýle nemôžeme zabúdať ani na pastelové farby, ktoré sú jeho podstatou.

V bežnom obytnom interiéri by sme volili v tomto štýle ponechať iba doplnky, poprípade dominantný kus nábytku (sofa, komodu, konzolový stolík) alebo tapetu. Ak pridáte do moderného interiéru kúsok shabby chic v podobe doplnkov, Váš interiér môže byť chic po dlhé roky.

 

 
Autor: ma/LIVE IN/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Je shabby chic štýl ešte stále in?Dizajnérky radia: Je shabby chic štýl ešte stále in?Dizajnérky radia: Je shabby chic štýl ešte stále in?Dizajnérky radia: Je shabby chic štýl ešte stále in?
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Je shabby chic štýl ešte stále in?
ma/LIVE IN/ipeknebyvanie.sk