Dizajnérky radia: Je vhodné ku parketám zvoliť vzorovanú tapetu?

22.05.2018
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Anny.

6fotiek
Hodí sa ku drevenej podlahe vzorovaná tapeta? Naše odborníčky vám poradia. Autor: wallhub.com.sg

Pani Anna nám napísala a chcela vedieť, či je vhodné ku dreveným parketám s prírodným vzorom na stenu zvoliť vzorovanú tapetu. Doma práve menia podlahy a keď už rekonštrukcia, tak poriadna. Opýtali sme sa teda Ivany a Simony, ktoré radia:

Tapety si znova získavajú svoju obľubu. V parketách nevidím žiadny problém. Parkety vytvárajú na zemi súvislú plochu, ktorá nie je rušivá. Skôr sa jedná o zložitosť interiéru. Ak je interiér jednoduchý, tapeta ho veľmi oživí. Častokrát sa stáva najvýraznejším doplnkom v miestnosti.

Ak je v interiéri použitých množstvo farieb a doplnkov, zvolila by som jednoduchú tapetu. Jednofarebnú alebo s jemným odleskom pri dopade svetla.

Prečítajte si aj ako dizajnérky poradili našej čitateľke Renáte, či je imitácia v interiéri trendy záležitosťou! 

Tapety sa ladia ku doplnkom, akými sú vankúše na sedačke, závesy, dekorácie. Aplikujú sa na stenu ktorá je najvýraznejšia v miestnosti. Ak sa jedná o obývačku, je to väčšinou za sedacou súpravou. V izbách za posteľou.

 

 
Autor: ma/LIVE IN/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Je vhodné ku parketám zvoliť vzorovanú tapetu?Dizajnérky radia: Je vhodné ku parketám zvoliť vzorovanú tapetu?Dizajnérky radia: Je vhodné ku parketám zvoliť vzorovanú tapetu?Dizajnérky radia: Je vhodné ku parketám zvoliť vzorovanú tapetu?
 
6fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Je vhodné ku parketám zvoliť vzorovanú tapetu?
ma/LIVE IN/ipeknebyvanie.sk