Dizajnérky radia: Keď v interiéri prevláda drevo

06.02.2018
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Neviete si poradiť pri zariaďovaní nového bývania či rekonštrukcii? Opýtajte sa ich, radi pomôžu! Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Soni.

8fotiek
Ilustračná fotografia Autor: http://www.livein.sk/portfolio/

>>> Inšpiráciu z tvorby štúdia LIVE IN na dnešnú tému si môžete pozrieť vo fotogalérii pod článkom <<<

Napísala nám naša čitateľka Soňa: "Zariaďujeme nový byt a zistili sme, že od podláh až ku stropom máme samé drevo. Samozrejme nie obklady stien a podobne, no stavili sme na tento materiál v množstve nábytku. Chceli by sme sa opýtať, ako takémuto interiéru (napríklad obývačke) dodať ten správny farebný šmrnc. Či postačí farebný kusový koberec alebo to vyriešiť doplnkami?" Ivana a Simona z interiérového štúdia LIVE IN Soni odpovedajú takto:

Dizajnérky radia: Osvetlenie do kuchyne

Drevo je nestarnúci materiál. Používame ho vo svojich interiéroch už od nepamäti a stále sa teší veľkej obľube u ľudí. Momentálne sa dá povedať, že drevo zažíva veľký boom. Preto sa objavuje v interiéroch vo väčšom množstve, čomu sa my dizajnéri veľmi tešíme. Má to ale svoje nevýhody. Ak človek nevie pracovať s rôznymi materiálmi a hlavne s ich kombináciami, často sa môže stať, že v interiéri sa vyskytne až príliš dreva či iného materiálu. Ak drevené prvky ladia, sú z jedného druhu dreva poprípade aspoň tzv. tón v tóne, s interiérom sa dá samozrejme ďalej pracovať a množstvo dreva rozbiť inou farbou či materiálom. Problém nastane, ak sú na jednom mieste rôzne druhy a odtiene dreva. Vtedy interiér pôsobí rozhádzane a nepekne.

Dizajnérky radia: Drevo v detskej izbe

Dizajnérky radia: Ako si zútulniť balkón?

Ak je Váš interiér napríklad zariadení prevažne v dubovom dreve, veľmi pekne ukážu biele steny, prvky v čiernej farbe - napríklad svietidlá. Veľmi dobrým riešením ako rozbiť jednoliaty interiér je výber jednej alebo dvoch doplnkových farieb. Tie môžete potom používať s tónovými obmenami na rôznych prvkoch v interiéri a to napríklad na nábytkových solitéroch ako sú stoličky a kreslá, či na doplnkoch ako napríklad koberec, závesy, dominantný obraz, drobné doplnky a podobne. Interiér určite nerozbijete iba jedným kusom inej farby (spomínate koberec). Chce to dávku kreativity a hlavne odvahy :) Nebojte sa kombinácii farieb! Rady a typy, ako správne zladiť farby nájdete aj na našom blogu.

Dizajnérky radia: Ako doma ukryť elektroniku?

Máte aj vy otázku, ktorú chcete položiť našim dizajnérkam? Neviete si pri rekonštrukcii či zariaďovaní vybrať z materiálov, farieb či tvarov? Napíšte im prostredníctvom jednoduchého formulára TU a už nabudúce budeme možno publikovať odpoveď práve na vašu otázku! 

 
Autor: Mária Ambrozová, LIVE IN
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Keď v interiéri prevláda drevoDizajnérky radia: Keď v interiéri prevláda drevoDizajnérky radia: Keď v interiéri prevláda drevoDizajnérky radia: Keď v interiéri prevláda drevo
 
8fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Keď v interiéri prevláda drevo
Mária Ambrozová
LIVE IN