Dizajnérky radia: Kreatívne úložné priestory do detskej izby

05.05.2017
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Neviete si poradiť pri zariaďovaní nového bývania či rekonštrukcii? Opýtajte sa ich, radi pomôžu! Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Magdalény.

8fotiek
Inšpirujte sa návrhmi štúdia LIVE IN Autor: http://www.livein.sk/portfolio/

Napísala nám Magdaléna, ktorá práve pre svojho synčeka Adama plánuje novú detskú izbu, keďže opúšťa postieľku pri rodičoch a je už dosť veľký na to, aby mal svoj priestor. Najväčší problém však naša čitateľka vidí v úložnom priestore. Nechce mu tam skrátka postaviť jednu drevenú, veľkú skriňu, ktorá by priestor utlačila. Chce to štipku kreativity. Tak sme sa teda opýtali interiérové štúdia LIVE IN a šikovné dievčatá radia:

>>> Pre inšpiráciu nezabudnite nahliadnuť ani do našej fotogalérie <<<

V detskej izbe nikdy nie je dostatok úložného priestoru. To vie snáď každý rodič. Našťastie, dnes sú obchody plné rôznych kreatívnych možností na uloženie hračiek. Existujú skrinky v rôznych tvaroch či farebných prevedeniach. Avšak z nášho pohľadu sú takéto nábytkové kusy iba dočasné a dieťa z nich rýchlo vyrastie. Volili by sme preto skôr jednoduché tvary úložných priestorov, ktoré sa dajú aj podomácky ľahko upraviť tak, aby pôsobili pútavo a hodili sa do detskej izby. Veľmi pekným riešením je natrieť zásuvky tabuľovou farbou, na ktorú sa dá písať fixami alebo kriedami a dieťa si môže jednotlivé police alebo zásuvky označiť symbolom (alebo slovom) podľa toho, čo sa v danej zásuvke nachádza. Rovnako sa dajú použiť aj nálepky. Zásuvka na autíčka tak bude mať jednoduchý symbol autíčka na svojom čele. Takéto označenie prinesie do izbičky nie len kúsok z detského sveta ale rovnako aj poriadok.

Prečítajte si aj o tom, ako naše dizajnérky poradili Romanovi s kombinovaním dreva! 

Veľmi pekným a nápaditým riešením úložného priestoru do detskej izby je vytvorenie lavice, ktorá môže slúžiť ako oddychový priestor, no rovnako aj úložný priestor. Hračky sú v lavici pekne skryté a jednoducho dostupné. Čalúnený matrac na vrchu lavice navyše z nej spraví príjemné a obľúbené miesto v detskej izbe. Volili by sme takúto lavicu situovať pod okno, kde pekne vynikne a navyše okno poskytne dostatok svetla napríklad pri čítaní.

Máte aj vy otázku, ktorú chcete položiť našim dizajnérkam? Neviete si pri rekonštrukcii či zariaďovaní vybrať z materiálov, farieb či tvarov? Napíšte im prostredníctvom jednoduchého formulára TU a už nabudúce budeme možno publikovať odpoveď práve na vašu otázku!    

 
Autor: Mária Ambrozová/ LIVE IN
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Kreatívne úložné priestory do detskej izbyDizajnérky radia: Kreatívne úložné priestory do detskej izbyDizajnérky radia: Kreatívne úložné priestory do detskej izbyDizajnérky radia: Kreatívne úložné priestory do detskej izby
 
8fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016