Dizajnérky radia: Ako správne zariadiť izbu pre dvojičky chlapec - dievča?

10.05.2018
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Martiny.

5fotiek
Ilustračná fotografia Autor: http://www.livein.sk/portfolio/

Napísala nám naša čitateľka Martina, ktorá sa práve teší zo svojich rastúcich dvojičiek. V lete plánujú s manželom investovať do prípravy ich vlastnej, spoločnej izbičky (keďže v trojizbovom panelákovom byte iná možnosť ani nie je) a keďže malá Emka a Jakubko majú priepastne odlišné záujmy a predsa len je to chlapček a dievčatko, rodičia sa obávajú voľby správnej farebnosti a dekoru izby. Oslovili sme teda naše šikovné dizajnérky zo štúdia LIVE IN a tie jasne, stručne a veľmi trefne radia:

Prečítajte si aj: 10 úžasných vychytávok pre domácnosti, ktorým panujú malí nezbedníci

Výhodou riešenia izbičky pre dvojičky je rovnaký vek súrodencov aj podobné záujmové aktivity, ktoré majú. Určite nerozdeľujte striktne pol izby na modrú a pol na ružovú. Určite by sme volili kombináciu biela, drevo, poprípade bledúčko sivú a rozdiel medzi pohlaviami môžete následne zvýrazniť na doplnkoch ako sú vankúšiky, obliečky, stolička, foto rámiky. Poprípade aplikovať farbu, ktorá je prípustná pre oboch t.j. žltá alebo tyrkysová. V súčasnosti sa vyskytujú vo väčšej miere.

Prečítajte si aj 5 vecí, ktoré nesmú chýbať v žiadnej modernej detskej izbičke

Ak máte izbu väčších rozmerov, dá sa rozdeliť na spaciu a hraciu časť. V spacej časti môžu byť jemnejšie tóny, deti sa potrebujú po náročnom dni upokojiť a zaspať. Naopak v zóne na hranie môžete voliť dekor aj farebnejšie, aby podnietil deti v aktivite, tvorivosti a hre.

 

 
Autor: Mária Ambrozová, LIVE IN
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Ako správne zariadiť izbu pre dvojičky chlapec - dievča?Dizajnérky radia: Ako správne zariadiť izbu pre dvojičky chlapec - dievča?Dizajnérky radia: Ako správne zariadiť izbu pre dvojičky chlapec - dievča?Dizajnérky radia: Ako správne zariadiť izbu pre dvojičky chlapec - dievča?
 
5fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Ako správne zariadiť izbu pre dvojičky chlapec - dievča?
Mária Ambrozová
LIVE IN