Psíčkarky prezradili tipy, ako sa zbaviť psích chlpov v domácnosti. Vyskúšajte

09.11.2018
Poradňa

Každý milovník psov či mačiek vie, že stopy po nich, bohužiaľ, nájdete všade. Ako sa teda nezblázniť z chlpov a namiesto toho sa ich efektívnejšie zbavovať?

12fotiek
Autor: unsplash.com

Ako sa teda nezblázniť z chlpov a namiesto toho sa ich efektívnejšie zbavovať?

Ak nemáte doma zrovna plemeno naháča, tak isto poznáte patálie s chlpmi. Zvieracie chlpy vypadávajú v pravidelných intervaloch, poznajú to všetci chovatelia. Pĺznutie však nezávisí len od ročného obdobia, ale aj od plemena psa, jeho veku a hormonálneho nastavenia, vonkajších vplyvov a celkového zdravia zvieraťa.

Pozrite si aj: 4 tipy, ako na účtoch za plyn naozaj ušetríte​

Niektoré plemená strácajú chlpy menej, napríklad pudlíky či jorkširské teriéry. Ich chlpy sú dlhé a rastú pomerne dlhú dobu, preto podajú menej často. Navyše sa podobajú na ľudské vlasy a ich odstraňovanie je omnoho jednoduchšie. Naopak, psi ako labradory či husky strácajú veľké množstvá chlpov, pretože ich majú krátke a ich podstata je výrazne hrubšia.

Ak máte možnosť, zvoľte si plemeno, ktoré nevyžaduje mnoho upratovania chlpov. Avšak v prípade, že už doma máte psíka, po ktorom ostáva veľa chlpov, budete musieť pravidelne a dôkladne upratovať. A bude to chcieť systém!

Pozrite si aj: Ako zdvihnúť hodnotu majetku? TOTO rekonštruujte prvé v poradí​

Vyhraďte priestory, do ktorých zviera nebudete púšťať. V týchto miestach sa vám bude ľahšie upratovať, chlpy sa na ne dostanú druhotne, čiže prenosom a bude ich rozhodne menej. Dbajte na to, aby ste chlpy pravidelne odstraňovali priamo z ich majiteľa - teda vyčesávali. Podľa veľkosti a druhu psíka si môžete zakúpiť šikovnú rukavicu na zber chlpov, rovnako tak správny výber hrebeňa a ostatných pomôcok môže znížiť výskyt chlpov v celej domácnosti.

Investujte

Investujte do správneho vysávača a pred kúpou skontrolujte nielen jeho výkon, ale hlavne výbavu. So správnymi nástavcami sa bude vysávať jednoduchšie a hlavne rýchlejšie. To znamená, že budete mať chuť vysávať častejšie, a teda udržíte lepší poriadok. Majte vysávač vždy po ruke. Ak máte možnosť, denne vysávajte napríklad tyčovým vysávačom. Odstránite tak väčšinu čerstvo vypadnutých chlpov skôr než sa zapichnú do textílií, kobercov či do oblečenia.

Valček do ruky

Či už bývate so svojou mačkou, alebo so psíkom, bez tejto praktickej pomôcky sa zrejme nezaobídete. Pomôže nielen pri udržiavaní oblečenia v čistote, ale použiť ho rozhodne môžete aj na nábytok či na iné povrchy.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Psíčkarky prezradili tipy, ako sa zbaviť psích chlpov v domácnosti. Vyskúšajte
Agáta