Viete, že si umývate zuby chemickým koktejlom? Máme pre vás alternatívu

29.10.2018
Poradňa

Prečo by ste si mali zuby umývať kefkami, ktoré sa vyrábajú z ropy a pastami, ktoré tvorí chémia? Otvorte oči, toto sú EKO alternatívy.

30fotiek
Autor: pinterest.com

Každý deň kúsok chémie

Starostlivosť o chrup je u väčšiny z nás veľmi pravidelná, raz - dvakrát denne si zuby umyjete. A keby len vy, ale aj vaše deti! Keď si však prečítate zloženie vašej zubnej pasty, nebudete rozumieť ani slovu. Nevadí vám, že si denne potierate ústnu dutinu chémiou a nejaké stopové čiastočky denne aj zjete?

Prečítajte si aj: FOTO: Aká je Lady Gaga, keď otvorí dvere a príde domov? Žije v luxuse?

Vôňa, chuť, farebný obal...

To všetko nás pri nákupe motivuje. Chemické látky zo zubnej pasty sa ale vstrebávajú do vášho krvného obehu, dráždia sliznicu, môžu vyvolať alergie. Niektoré značky dokonca nie sú absolútne vhodné pre deti. Napríklad taký Triclosan je chemická zložka, ktorá dokáže narušiť hormonálnu rovnováhu a považuje sa za silný karcinogén. Prečo si umývať zuby takýmito vecami, keď existujú prírodné výrobky?

Je jedno, ktorú značku BIO pást zvolíte, každému vyhovuje iné zloženie, základný kľúč však je - čítať zloženie. Ak držíte v rukách známu pastu z televízie, ktorá však obsahuje len cudzie slová, a potom ekologickú pastu, ktorá obsahuje 7 liečivých bylín (šalvia, harmanček, fenikel, atď.) - voľba by mala byť jasná aj napriek starému modelu, ktorý sme pri nákupoch uprednostňovali.

Zelená domácnosť si vyžaduje zmenu mysle

Jednoducho, pri nákupe musíte označiť svoje zdravie za svoju prioritu. Nie cenu výrobku, ani nie značku produktu. Ekologické alternatívy existujú aj v regáloch s gélmi na ďasná, ale aj s ústnymi vodami. Sme síce trošku pozadu a dnes objavujeme to, čo naši predkovia už dávno vedeli, a teda že bylinky majú najlepšie liečivé účinky. Ale radšej neskôr ako nikdy. Pýtajte si v obchode takéto produkty a premeňte svoju domácnosť na zelenú.

Prečítajte si aj: Prísne utajované fotky domu KIM KARDASHIAN: Konečne sa dostali na verejnosť

Je zubná kefka z plastu zlá?

Čo sa týka dopadu na životné prostredie - rozkladá sa 500 rokov, takže ak ju niekto náhodou nebude recyklovať, prežije vás viac než 5-násobne. Nič moc. Čo sa týka dopadu na vaše zdravie, denne oblizujete výrobok z plastu, môže to byť na niečo dobré?

Drevo v ústach

Oproti tomu existuje alternatíva drevených zubných kefiek, ktoré keď skončia svoj životný cyklus, hodíte na kompost a prirodzene sa rozložia. Navyše, ak zvolíte aj drevený obal na kefky, získate prirodzený dizajn kúpeľne, o akom sa vám ani nesnívalo.

Pozrite si v našej galérii, ako také kefky môžu vyzerať a tiež pár inšpirácií pre ekologickú starostlivosť o chrup, aby sme vám najbližší nákup čo najviac uľahčili.

 
Autor: Zuzana
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Viete, že si umývate zuby chemickým koktejlom? Máme pre vás alternatívu
Zuzana