Pozor na ne. Kvôli týmto veciam v spáli ochoriete!

14.06.2018

Nezabudnite, že v spálni trávime približne tretinu života. To znamená, že nielen ako si usteliete, tak budete spať. Platí aj, že akú klímu máte v spálni, takí zdraví budete. Preto pozor na niektoré doplnky, ktoré možno máte v tejto miestnosti aj vy.

2fotky
Autor: West Elm Blog

Elektronika

Elektrosmog nie je len rozprávka pre malé deti. Preukázateľne nám škodí, a to hlavne v čase, keď si to najmenej uvedomujeme, teda počas spánku. Spánok sa pri elektrických zariadeniach stáva menej kvalitný a nepokojnejší. Problémom sú už aj elektrické budíky pri hlave. O zapnutom mobile ani nehovoríme. Ak ho už musíte mať na nočnom stolíku, tak určite len v letovom režime.

Čistiace prostriedky

Do spálene nepatria ani v prípade, že by ste ich mali uložené v perináku alebo v spodnej časti skrine. Ako môžete cítiť, voňajú aj keď sú zatvorené. Ak ste už raz porušili ich uzáver, ich pach sa vždy dostáva do ovzdušia. V princípe ide o chémiu, ktorú vdychujete, teda nič pre vaše zdravie.

Vysávač

Je jednoducho plný prachu a hoci je uzatvorený, mikroorganizmy si aj tak ľahko nájdu cestu von. Vrátane roztočov. Nehovoriac o tom, že ak je v spálni veľa prachu, tak sa aj horšie dýcha. A zhoršené dýchanie neprospieva kvalitnému oddychu.

Čo ešte ničí vaše zdravie v spálni? Článok dočítajte tu

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Marcos
Fotogaléria
Pozor na ne. Kvôli týmto veciam v spáli ochoriete!
 
2fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pozor na ne. Kvôli týmto veciam v spáli ochoriete!
lepsiebyvanie.sk/Marcos