Slováci si najčastejšie požičiavajú v piatok: Peniaze žiadame na domácnosť

Koniec pracovného týždňa býva pre ľudí príjemným nie len preto, že sa tešia na víkend. Podľa prieskumov sa v piatok tešíme aj preto, že práve v tento deň týždňa žiadame o pôžičky na zariaďovanie domácnosti.

1fotka
V rámci týždňa v žiadosti o pôžičky vedie piatok, v rámci roka je to mesiac november. Aj marec, ktorý sa pomaly končí, má však svoje špecifické „naj“. Podľa štatistík práve v tento mesiac najčastejšie žiadame o odklad splátok. Autor: Profimedia.sk

Slováci si najčastejšie berú pôžičku koncom pracovného týždňa. Najobľúbenejším dňom na čerpanie spotrebiteľského úveru je piatok, hneď za ním nasleduje štvrtok. Dôvodom je pritom takmer vždy domácnosť. „Slováci si takmer nepožičiavajú peniaze cez víkend a v pondelok,“ prezradil Richard Lörincz, marketingový riaditeľ Profi Creditu.

Peniaze na domácnosť či bazén

Najrozšírenejší dôvod, prečo sa Slováci rozhodnú čerpať pôžičku súvisí s nákladmi na  zariaďovanie domácností. Nasleduje rekonštrukcia nehnuteľností, nákup elektroniky, kúpa, prípadne oprava auta a až na konci rebríčka sú pôžičky na dovolenku. „Mali sme už žiadateľov o pôžičku, ktorí sa tiež rozhodli požičať si napríklad aj na kúpu bazéna či matraca,“ uviedol tiež Lörincz.

V rámci týždňa teda vedie piatok, v rámci roka je to však mesiac november. Aj marec, ktorý sa pomaly končí, má však svoje špecifické „naj“. Podľa štatistík Profi Creditu práve v tento mesiac najčastejšie žiadame o odklad splátok.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Slováci si najčastejšie požičiavajú v piatok: Peniaze žiadame na domácnosť
ipeknebyvanie.sk