Slováci si najčastejšie požičiavajú v piatok: Peniaze žiadame na domácnosť

Koniec pracovného týždňa býva pre ľudí príjemným nie len preto, že sa tešia na víkend. Podľa prieskumov sa v piatok tešíme aj preto, že práve v tento deň týždňa žiadame o pôžičky na zariaďovanie domácnosti.

1fotka
V rámci týždňa v žiadosti o pôžičky vedie piatok, v rámci roka je to mesiac november. Aj marec, ktorý sa pomaly končí, má však svoje špecifické „naj“. Podľa štatistík práve v tento mesiac najčastejšie žiadame o odklad splátok. Autor: Profimedia.sk

Slováci si najčastejšie berú pôžičku koncom pracovného týždňa. Najobľúbenejším dňom na čerpanie spotrebiteľského úveru je piatok, hneď za ním nasleduje štvrtok. Dôvodom je pritom takmer vždy domácnosť. „Slováci si takmer nepožičiavajú peniaze cez víkend a v pondelok,“ prezradil Richard Lörincz, marketingový riaditeľ Profi Creditu.

Peniaze na domácnosť či bazén

Najrozšírenejší dôvod, prečo sa Slováci rozhodnú čerpať pôžičku súvisí s nákladmi na  zariaďovanie domácností. Nasleduje rekonštrukcia nehnuteľností, nákup elektroniky, kúpa, prípadne oprava auta a až na konci rebríčka sú pôžičky na dovolenku. „Mali sme už žiadateľov o pôžičku, ktorí sa tiež rozhodli požičať si napríklad aj na kúpu bazéna či matraca,“ uviedol tiež Lörincz.

V rámci týždňa teda vedie piatok, v rámci roka je to však mesiac november. Aj marec, ktorý sa pomaly končí, má však svoje špecifické „naj“. Podľa štatistík Profi Creditu práve v tento mesiac najčastejšie žiadame o odklad splátok.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016