5 tipov na rýchle upratovanie: Poriadok ako mávnutím čarovného prútika!

Čas vianočného upratovania sa ešte len blíži. No nečakaná návšteva sa môže ohlásiť už na dnešný večer. A vy máte v byte božie dopustenie! Plus JEDEN DEŇ vám ponúka päť rád, ako v krátkej chvíli vyčarovať vo vašom obydlí poriadok.

1fotka
5 tipov na rýchle upratovanie. Autor: Šarm

1. Vyčistite vzduch

Prvé, čo vaša návšteva u vás urobí: nadýchne sa. Pootvárajte okná a doprajte svojmu domovu nádielku kyslíka. Vynesenie odpadkov takisto prispeje k lepšej klíme.

2. Umyte riad

Špinavé taniere, zaschnuté šálky či zvyšky jedál umocňujú dojem neporiadku. Podobne aj zaprataná kuchynská linka či riad v dreze. Nezabudnite drez opláchnuť, aby ani v ňom neostali omrvinky a zvyšky.

3. Začnite od podlahy

Nemusí sa priam lesknúť, ale rýchle povysávanie či pozametanie dokáže zázraky. Nezabudnite na rohy a kúty, kam môže padnúť zrak návštevníkov, prípadne aj na kreslá či police. Vysávač je rýchlejší a účinnejší než prachovka.

4. Uložte šatstvo

Podobne ako zvyšky jedla, ani kusy bielizne sa nezlučujú s uprataným bytom. Špinavé upracte do koša na bielizeň, čisté do políc a skríň. Čím menej vecí na očiach, tým lepšie.

5. Dajte veciam poriadok

Čo nemôžete odložiť alebo schovať, snažte sa aspoň zarovnať či systematicky uložiť. Platí to pre knihy a časopisy, ale aj perá a ceruzky. Ani množstvo vecí nebudí dojem neporiadku, ak sú usporiadané.

Máte zmysel pre poriadok?

Aj na poriadok človek môže alebo nemusí mať „talent“, podobne ako na jazyky či hudbu. „Určite niečo podobné existuje,“ hovorí psychológ Dušan Fabián. „Osobne rád neupratujem a pustím sa do toho, až keď je to nevyhnutné. Ale sú ľudia, ktorí vedia priebežne udržiavať fantastický poriadok. Samozrejme, ak sa napríklad partneri v tomto odlišujú, môže to spôsobiť vážne nezhody.“

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/kass
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
5 tipov na rýchle upratovanie: Poriadok ako mávnutím čarovného prútika!
Plus JEDEN DEŇ/kass