Ako sa postarať o outdoorové oblečenie

Zimné obdobie je pred nami a s ním aj „oprášený“ problém prania vetroviek. Moderný impregnovaný materiál si žiada aj špeciálny prístup pri čistení. Inak by ste mohli rýchlo prísť o jeho špeciálne funkcie. Zvládnete ho aj doma?

5fotiek
Práčka s technológiou Wave Motion. Autor: Whirlpool

Našťastie už áno. Výrobcovia spotrebičov našli riešenie, ktoré zvládnete hravo aj doma a dokonca za pár minút. Jednotlivé alternatívy potešia hlavne gazdinky, ktoré si musia poradiť s vyčistením vetrovky malých nezbedníkov z večera do rána.

Ak nechcete meniť práčku, stačí ak si zakúpiť špeciálny prací prostriedok, určený na zimné športové oblečenie. Používa sa pri jemnom praní na nízkej teplote namiesto aviváže. Prostriedok neobsahuje rozjasňovače a látky, ktoré by ničili membránové oblečenie. Ocenia ho aj alergici a ochrancovia životného prostredia, keďže neobsahuje fosfáty. Dôležitý je aj postup. Po použití prostriedku usušte bielizeň v sušičke alebo ju vyžehlite, aby došlo k fixácii impregnačného prostriedku.

Špeciálny prostriedok na outdoorové oblečenie.
Foto: Miele

Jeho účinnosť sa tak výrazne predlžuje.Keď zvažujete kúpu novej práčky, poobzerajte sa po modeloch, ktoré sú vybavené špeciálnymi programami. Ak nechcete meniť práčku, stačí ak si zakúpiť špeciálny prací prostriedok, určený na zimné športové oblečenie.  Práčka s technológiou Eco Bubble, využíva pri praní jemnú penu. Zlepšuje stav oblečenia vyrobeného z vodeodolných a do vonkajšieho prostredia určených látok. Vznikajúce bubliny vnikajú lepšie spolu s pracím práškom do tkaniny a rýchlejšie sa vsakujú. Tým šetria energiu a bielizeň perfektne vyperú. Technológia Eco Bubble zabraňuje aj zanechávaniu zvyškových mydlových škvŕn na oblečení.

Jemné zaobchádzanie so zimným oblečením zaistí aj program 6.zmysel Colours 15°C. Technológia Wave Motion asymetricky otáča bubnom, postará sa o rovnomerné rozmiestnenie tkanín a maximalizuje efektivitu pracieho prostriedku. Teplota vody je tak znížená na absolútne minimum, pričom program dosahuje rovnaký čistiaci výsledok, ako pri pracom cykle s teplotou vody 40°C. Takéto pranie zaručuje maximálne zachovanie farebnosti tkanín. Technológiou Wave Motionboli vybavené aj nové sušičky, vďaka čomu je náplň rovnomerne rozložená a vzduch tak cez jednotlivé vlákna prechádza oveľa prirodzenejšie ako pri konvenčných sušičkách. Použitím programu Soft Finish sa sušička postará aj o veľmi citlivé tkaniny. Stačí iba 6 minút na zahriatie, ktoré tkaninu zjemní na dotyk a obnoví jej prirodzenú textúru.

 
Autor: Edita JANÍKOVÁ
Fotogaléria
Ako sa postarať o outdoorové oblečenieAko sa postarať o outdoorové oblečenieAko sa postarať o outdoorové oblečenieAko sa postarať o outdoorové oblečenie
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ako sa postarať o outdoorové oblečenie
Edita JANÍKOVÁ