Ako zariadiť izbu večne nespokojnému tínedžerovi

Určite sa nájde rodič, ktorý vedie so svojím pubertálnym potomkom nejednu názorovú a najmä, štýlovú vojnu. Ak stoj čo stoj žiada, aby ste mu prerobili izbu, máme pre vás zopár rád, ako dosiahnuť spokojnosť na oboch stranách.

6fotiek
Základom úspechu je kompromis. Ak chcete rekonštrukciu izby prežiť bez hádok a tichej domácnosti, rátajte s tým, že budete musieť urobiť zopár ústupkov. Autor: Mebliknabytok.sk

Základom úspechu je kompromis. Ak chcete rekonštrukciu izby prežiť bez hádok a tichej domácnosti, rátajte s tým, že budete musieť urobiť zopár ústupkov. Predsa len, čo sa páči vám, neočarí vaše o generácie mladšie dieťa.

Výber farby

Je dosť možné, že vaše dieťa, najmä mužského pohlavia, bude mať v úmysle vymaľovať si izbu tmavou modrou alebo dokonca čiernou farbou. Predtým, ako vybuchnete, čo za nezmysel si to zase vymyslel, párkrát sa zhlboka nadýchnite. Namiesto toho, aby ste jeho nápad skritizovali, ponúknite mu alternatívu.

Vám je síce jasné, že izba v čiernom prevedení je ponurá a určite nemá dobrý vplyv ani na psychiku, vášmu dieťaťu to ale môže pripadať ako skvelý nápad. Preto, kompromis. Navrhnite mu, že tmavé si môže vybrať doplnky, alebo, ak bude veľmi nástojčivý, vymaľujte v izbe tmavou jednu stenu, napríklad za posteľou.

Výber doplnkov

Možno si pamätáte aj zo svojej puberty, že jedným z najobľúbenejších doplnkov izby je plagát filmovej hviezdy, speváka alebo inej celebrity. Ak sa vám nepáči idea izby oblepenej nie práve najkvalitnejšími a najestetickejšími obrázkami z časopisov, navrhnite svojmu dieťaťu originálny plagát.

Dnes je ich dostupných veľa, v internetových obchodoch aj domoch nábytku. Umelecky plagát v ráme je určite krajší ako kus papiera oblepeného lepiacou páskou.

Výber nábytku

Základom študentskej izby je samozrejme pohodlná posteľ a najmä, pracovný kútik so stolíkom, kvalitnou stoličkou a dobrým osvetlením. Dnes je kvalitná stolička dostupná aj za prijateľné ceny a nemali by ste váhať do nej investovať, pretože dnešná mládež trávi veľa času najmä pri počítači, preto by malo byť zdravé sedenie na prvom mieste.

V našej galérii nájdete zopár inšpirácií.

 
Autor: pluska.sk
Fotogaléria
Ako zariadiť izbu večne nespokojnému tínedžeroviAko zariadiť izbu večne nespokojnému tínedžeroviAko zariadiť izbu večne nespokojnému tínedžeroviAko zariadiť izbu večne nespokojnému tínedžerovi
 
6fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ako zariadiť izbu večne nespokojnému tínedžerovi
pluska.sk