Ako zatočiť s chaosom v kúpeľni

Udržať v domácnosti poriadok je niekedy zložité. Dvojnásobne to platí pre kúpeľne, kde sa zvykneme nielen umývať, ale aj líčiť, česať si vlasy a praktizovať rôzne iné skrášľovacie procedúry. Tie si vyžadujú veľa prípravkov a pomôcok. Ako v nich nemať chaos?

4fotky
Čím viac úložného priestoru v kúpeľni, tým väčší poriadok. Autor: Archív firiem, ASKO NÁBYTOK

V prvom rade musíte kriticky zhodnotiť, ktoré z množstva krémov, sér, gélov a ďalších (roky) kopiacich sa fľaštičiek a téglikov reálne využívate a ktoré boli nákupným omylom. Ak ste po niečom nesiahli mesiac, je viac ako pravdepodobné, že vám to chýbať nebude. Všetku nepotrebnú kozmetiku preto vyhoďte.


Praktická skrinka s otvorenou aj uzavretou odkladacou časťou.
Foto: Archív firiem, IKEA

Jednotlivé veci si uložte v kúpeľni podľa toho, ako často ich používate. K tomu, čo potrebujete denne, by ste mali mať jednoduchý prístup. Naopak, veci, po ktorých siahate nepravidelne, pokojne odložte do spodnejšej zásuvky. Vďaka takémuto triedeniu budete mať vo svojej kozmetike nielen lepší prehľad, ale v kúpeľni aj viditeľne väčší poriadok.

Veľmi praktické sú v kúpeľni nástenné police alebo skrinky pod umývadlo. Ukryjú menej používané predmety a zabránia tak tomu, aby sa na nich usadzoval prach, prípadne vodný kameň, ak sú blízko vody.

Ak na poličky priestor nemáte, dobre poslúžia aj závesné organizéry. Skvelým pomocníkom do zásuviek sú zase zásuvkové organizéry, vďaka ktorým jednotlivé predmety ľahko rozdelíte.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
Ako zatočiť s chaosom v kúpeľniAko zatočiť s chaosom v kúpeľniAko zatočiť s chaosom v kúpeľni
 
4fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ako zatočiť s chaosom v kúpeľni
Veronika ROSPUTINSKÁ