Druhá šanca pre bytové dvere

Čo robiť, ak dvere v staršom byte už doslúžili, ale na nové nestačia financie? Poradíme vám, aké sú súčasné trendy renovácií dverí a aký materiál je vhodné použiť na ich obnovu.

1fotka
Natrieť alebo tapetovať dvere môžete zvládnuť aj svojpomocne, ale fóliovanie a dyhovanie treba zveriť do rúk odborníkom. Autor: Profimedia.sk

Dvere by ste mali zrenovovať v súlade s interiérom, v závislosti od ich materiálu, ale aj podľa finančných možností, prípadne vašich manuálnych zručností. Dvere z masívu sa oplatí zbaviť starej farby a nechať vyniknúť kráse dreva. Pri panelákových dverách je z dreva iba rám. Výplň je z voštiny z papiera obalená sololitom, prípadne preglejkou. Takéto dvere môžete zrenovovať novým náterom, dyhou, fóliou alebo tapetou. Natrieť alebo tapetovať dvere môžete zvládnuť aj svojpomocne. Fóliovanie a dyhovanie treba zveriť do rúk odborníkom. Farebnosť dverí, ich dekor, prípadne vzor by ste mali prispôsobiť štýlu vášho interiéru. Trendom sú napríklad „neviditeľné dvere“ splývajúce so stenou, v ktorej sú osadené. Vítaný je však aj opačný efekt, kedy dvere vizuálne dominujú. Obľúbené sú prírodné materiály v podobe dýh s dezénom orecha, duba, jasanu či tmavého wengé. Z farieb dominuje nadčasová biela, nie však v odtieni vanilkovej či slonovej kosti, ale v briliantovo žiarivom odtieni v matnom alebo lesklom prevedení. Čisté biele dvere sú nenápadné, zjednocujú interiér a nechávajú farebne vyniknúť okolie.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Druhá šanca pre bytové dvere
ipeknebyvanie.sk