Nahraďte čistiace prostriedky domácimi receptami

Žiadna domácnosť sa nezaobíde bez čistiacich prostriedkov. Drahé komerčné výrobky sa však dajú poľahky nahradiť vecami, ktoré máme bežne v kuchyni.

1fotka
Na čistenie nepotrebujete výlučne drahé prostriedky. Autor: Sxc.hu

Sóda

Sóda bikarbóna má miesto u každej gazdinky. Je však nielen skvelou prísadou pri pečení, má aj mnoho ďalších plusov. Známe sú jej liečivé účinky, vyrobiť si z nej možno kloktadlo pri bolesti hrdla, tíši aj bolesť žalúdka a dokonca pomáha vybieliť zuby. V domácnosti navyše skvele čistí mastnotu.

Citrón

Jedna z najmocnejších potravinárskych kyselín slúži ako zbraň proti baktériám v domácnosti, čistia sa s ňou ľahšie mydlové usadeniny aj usadeniny spôsobené tvrdou vodou. Tiež sa uplatní pri čistení mosadze a medi a pri zmiešaní s olivovým olejom dodá krásny lesk nábytku z masívneho dreva.

Ocot

Ocot, ktorý sa väčšinou nepoužíva čistý, ale riedený vodou, odstraňuje plesne, pachy a má dezinfekčné účinky. Je skvelým pomocníkom pri čistení kúpeľní a toaliet.

Soľ

Soľ je najznámejšia ako bojovníčka so škvrnami, určite ste už počuli recept na odstraňovanie fľakov od červeného vína. Soľ je okrem toho aj skvelým pomocníkom na odstraňovanie hrdze, najmä, ak ju zmiešate s limetkovou šťavou.

Coca Cola

O účinkoch koly ste už tiež určite počuli. Vedeli ste však, že tento populárny nápoj sa používa napríklad aj na čistenie krvavých fľakov z ciest? V domácnosti je skvelá aj na čistenie hrdzavých a mastných škvŕn alebo na čistenie usadenín v záchodovej mise.

 
Autor: pluska.sk


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016