Nákup nábytku cez internet? Prečo nie...

Veľký výber tovaru, okamžité porovnanie cien s konkurenciou, časová neobmedzenosť, možnosť bezhotovostnej platby, úspora prostriedkov na cestovanie. To je len niekoľko dôvodov, prečo sa nakupovanie cez internet oplatí finančne aj časovo.

1fotka
Ilustračná fotografia Autor: Shutterstock

Nemusíte tráviť hodiny v obchode s  nervóznym partnerom, nepotrebujete mať vo vrecku stovky eur. Nemíňate palivo hľadaním vyhovujúcej veľkosti skrine alebo sedacej súpravy v  odporučenej pobočke a nemusíte sa jedovať s  nepríjemnou predavačkou.

Napriek spomenutým výhodám majú e-shopy aj svojich odporcov. Strach z  neznámeho alebo predošlé zlé skúsenosti možno eliminovať dodržiavaním niekoľkých jednoduchých pravidiel:

1. Všímajte si všetko. To znamená aj certifikáty a ocenenia, ktorými sú na stránke označené kvalitné obchody. Základom sú ocenenia SAEC – Bezpečný nákup a  Overený Obchod od portálu na porovnanie cien a kvality e-shopov. Sú dôkazom toho, že firma stojaca za obchodom skutočne existuje a skúsenosti s ňou sú väčšinou pozitívne.

2. Overte si kontakty. Adresa, IČO a telefón musia byť zverejnené na viditeľnom mieste. Najlepšie urobíte, ak sa s predajcom ešte pred vyhotovením objednávky spojíte a informujete sa o ponúkaných produktoch. Niekedy sa totiž stáva, že pri tovare nie sú uvedené údaje, ktoré by vás zaujímali. V prípade nábytku možnosť vyhotovenia sedačky s iným poťahovým materiálom alebo presné rozmery. (Ne)ochota kontaktnej osoby vám veľa napovie.

3. Porovnávajte. Nielen ceny, ale aj služby a kvalitu jednotlivých obchodov. Pomôže vám pri tom internetový porovnávač, ktorý vám po vyhľadaní konkrétneho produktu odporučí e-shop s najnižšou cenou. Kliknete si na kategóriu „Nábytok“, kde sa vám rozbalí ponuka detského, záhradného, kúpeľnového nábytku, bytových doplnkov, atď. Následne uvidíte produkty menších i väčších elektronických obchodov s popisom, obrázkom a cenou. Na základe týchto informácií, prípadne rebríčka TOP 20 najprezeranejších produktov v  kategórii sa môžete prekliknúť priamo do e-shopu a objednávať.

4. Nenáhlite sa. Aj keď sú často písané najmenšími možnými písmenami, obchodné podmienky by vás mali zaujímať. Okrem iného obsahujú informácie o  spôsobe dopravy, možnosti osobného vyzdvihnutia tovaru a čo je najdôležitejšie, spôsobe vybavovania reklamácie. Veľa spotrebiteľov sa obáva komplikácií pri vracaní tovaru, no poctivý obchod je pripravený na všetko. Ak potrebujete poradiť alebo sa vám niečo na objednanom stole alebo obývacej stene nezdá, nebojte sa obrátiť na predajcu.

5. Dajte na referencie. V prípade, že väčšinu vecí nakupujete pomocou recenzií, nerobte výnimku ani pri nábytku. Vyhľadajte si skúsenosti kupujúcich s vybraným obchodom a nezabúdajte, že názory priamo v e-shopoch môžu byť skresľujúce. Dajte si poradiť a nenechajte sa zmiasť jedným negatívnym komentárom uprostred stovky pozitívnych.

Po prefiltrovaní všetkých podozrivých elektronických obchodov sa pre vás nakupovanie cez internet stane ozajstnou zábavou.

 
Autor: Pekné Bývanie
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Nákup nábytku cez internet? Prečo nie...
Pekné Bývanie