Nákup cez internet: Dá sa kúpiť cez internet aj sedacia súprava?

V dnešnej „elektronickej“ dobe už cez internet kúpite takmer všetko. Rozmerný tovar tiež nepredstavuje žiadnu prekážku. Ale tak ako pri nákupe v kamennom obchode, aj pri nákupe cez internet platia určité pravidlá, o ktorých je dobré vedieť.

1fotka
Okrem vzhľadu a tvaru, pri kúpe sedačky zvážte aj to, koľko členov domácnosti ju bude využívať, či potrebujete vyššiu opierku hlavy, a či sedačku chcete využívať aj na príležitostné spanie. Autor: AtHome

Doba elektronická so sebou priniesla nevídané možnosti, akou je aj nákup sedačky prostredníctvom internetu. Pri nákupe takouto formou však platia všeobecné pravidlá. Ak uvažujete nad kúpou sedačky cez internet, ale obávate sa, že to nemusí dobre dopadnúť, máme pre vás niekoľko tipov, na čo dávať pri nakupovaní nábytku cez internet pozor.

Overte si internetový obchod, v ktorom sa chystáte nakupovať

Pri nákupe cez internet si v prvom rade treba vybrať kvalitný obchod. Ako ho rozpoznáte? Dobrý internetový obchod rozpoznáte na základe pozitívnych referencií a ocenení - viac informácií napríklad na SAEC (bezpečný nákup) či Pricemania.sk (overený obchod).

Ak je cena pre vás dôležitá - čo predpokladáme, že vo väčšine prípadov je, nezabudnite využiť možnosť porovnania cien.

Ako vám doručia sedačku?

S rozmerným tovarom, ako je sedačka, nie je problém. Kvalitný e-shop vám ho vie doručiť až do domu, podľa potreby aj zmontovať. Pri preberaní tovar poriadne skontrolujte, či na ňom nevidíte nejaké závady. V prípade, že sedačku budete kupovať „naslepo“, teda bez toho, aby ste ju pred tým videli „naživo“ a výsledok nebude zodpovedať vašim predstavám, zákon vám dáva možnosť tovar do 7 dní bez udania dôvodu vrátiť. Dĺžka záručnej doby je podľa zákona (ak nie je dané inak) 24 mesiacov. Dĺžka reklamačnej doby je 30 dní.

Pokiaľ nie je uvedená cena za dopravu, určite zavolajte do e-shopu a spýtajte sa na cenu dopravy, aby vás výsledná suma neprekvapila. Väčšina e-shopov však pri nákupe nad 1 000 eur dopravu tovaru neúčtuje. Určite si to ale treba overiť.

 
Autor: PEKNÉ BÝVANIE/ipeknebyvanie.sk
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Nákup cez internet: Dá sa kúpiť cez internet aj sedacia súprava?
PEKNÉ BÝVANIE/ipeknebyvanie.sk