Radíme: Aby boli dvere stále ako nové

S nábytkom je to podobne ako s človekom. Ak má vydržať čo najdlhšie v dobrej kondícii, je nevyhnutné sa o neho pravidelne starať.

1fotka
Na starostlivosť o bežné číre sklá na presklených dverách stačí použiť bežné mydlové čističe alebo prípravky s obsahom alkoholu. Autor: Sapeli.eu

Ak ste si do svojho domu či bytu kúpili kvalitné dvere, v žiadnom prípade by ste nemali podceniť ich pravidelnú údržbu. Rôzne čistiace prípravky, špeciálne mydlá, krémy a oleje už dávno nie sú určené iba našej pokožke.

Pomocník takmer na všetko

Na odstránenie nečistôt z dyhovaných dverí či pieskových skiel je skvelým pomocníkom mydlový čistič obsahujúci kokosové mlieko. Je vhodný aj na starostlivosť o lakovaný a nelakovaný nábytok, parkety a drevené obloženie.

Mydlový čistič tiež oživí farbu a vzor dreva a zabezpečí lesklý povrch bez škvŕn. Dokonca, jeho použitím sú dvere vybavené antistatickým nábojom, ktorý bráni usadzovaniu prachu.

O triedu vyššie

Ak chcete, aby sa vaše dyhované dvere nielen leskli, ale boli aj ošetrené ochranným filmom, dobre poslúži včelí vosk.


Nezabudnite ani na zámky.
Foto: Sapeli.eu

Vodou zbytočne neplytvajte, postačí navlhčená handrička s primeraným množstvom čistiaceho prostriedku. Vlhká by mala byť preto, aby v miestnosti nezdravý prach víril čo najmenej.

Dôraz na detail

Na starostlivosť o bežné číre sklá na presklených dverách stačí použiť bežné mydlové čističe alebo prípravky s obsahom alkoholu. Tie je možné nahradiť aj špeciálnou mikrovláknovou utierkou.

Pri údržbe dverí nezabúdajte ani na premazanie zámkov. Riešiť to nemusíte iba v prípade dverí posuvných do steny, pretože stavebné puzdro je vybavené ochrannými štetinkami, ktoré dovnútra prach nepustia.

 
Autor: pluska.sk
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Radíme: Aby boli dvere stále ako nové
pluska.sk