Rekonštruujete starší rodinný dom a riešite, či ho zatepliť polystyrénom?

Aj vy riešite problém so zateplením staršieho rodinného domu? Častou otázkou našich čitateľov je, čím zatepliť rodinný dom, a či je polystyrén zdraviu škodlivý.

10fotiek
Súčasným trendom je využívanie tepelno-izolačné materiálov z prírodných surovín. Najobľúbenejším z nich je minerálna, kamenná alebo sklená vlna. Autor: profimedia.sk

S otázkou ohľadne zateplenia rodinného domu sme sa obrátili na odborníka Ing. Miroslava Zliechovca z firmy Knauf Insulation:
Na zatepľovanie budov sa dnes využíva viac druhov tepelno-izolačných materiálov. Certifikované produkty, ktoré ponúkajú stavebné firmy a predajcovia stavebnín, musia spĺňať požiadavky na zdravotnú a hygienickú nezávadnosť. Je však pravda, že polystyrén je syntetický materiál a dnešný trend využíva tepelno-izolačné materiály z prírodných surovín. Najobľúbenejším z nich je minerálna vlna, kamenná alebo sklená. Používa sa vo forme dosiek alebo mäkkých roliek a má výborné tepelno-izolačné schopnosti. Minerálna vlna tiež účinne pohlcuje vonkajší hluk a chráni budovu pred požiarom, pretože nehorí ani nešíri plameň. Minerálne dosky sú flexibilné a prispôsobujú sa lokálnym nerovnostiam stien aj pri zložitých tvaroch, čím zabraňujú vzniku netesností, ktoré vedú k vytváraniu tepelných mostov. Vlákna minerálnych dosiek majú aj výbornú priepustnosť vodných pár, čím stena domu získa priedušnosť a dom „dýcha“.

 

Foto: Profimedia.sk

 
Autor: Pekne Bývanie/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Rekonštruujete starší rodinný dom a riešite, či ho zatepliť polystyrénom?
Pekne Bývanie/ipeknebyvanie.sk