Rekonštruujete starší rodinný dom a riešite, či ho zatepliť polystyrénom?

Aj vy riešite problém so zateplením staršieho rodinného domu? Častou otázkou našich čitateľov je, čím zatepliť rodinný dom, a či je polystyrén zdraviu škodlivý.

10fotiek
Súčasným trendom je využívanie tepelno-izolačné materiálov z prírodných surovín. Najobľúbenejším z nich je minerálna, kamenná alebo sklená vlna. Autor: profimedia.sk

S otázkou ohľadne zateplenia rodinného domu sme sa obrátili na odborníka Ing. Miroslava Zliechovca z firmy Knauf Insulation:
Na zatepľovanie budov sa dnes využíva viac druhov tepelno-izolačných materiálov. Certifikované produkty, ktoré ponúkajú stavebné firmy a predajcovia stavebnín, musia spĺňať požiadavky na zdravotnú a hygienickú nezávadnosť. Je však pravda, že polystyrén je syntetický materiál a dnešný trend využíva tepelno-izolačné materiály z prírodných surovín. Najobľúbenejším z nich je minerálna vlna, kamenná alebo sklená. Používa sa vo forme dosiek alebo mäkkých roliek a má výborné tepelno-izolačné schopnosti. Minerálna vlna tiež účinne pohlcuje vonkajší hluk a chráni budovu pred požiarom, pretože nehorí ani nešíri plameň. Minerálne dosky sú flexibilné a prispôsobujú sa lokálnym nerovnostiam stien aj pri zložitých tvaroch, čím zabraňujú vzniku netesností, ktoré vedú k vytváraniu tepelných mostov. Vlákna minerálnych dosiek majú aj výbornú priepustnosť vodných pár, čím stena domu získa priedušnosť a dom „dýcha“.

 

Foto: Profimedia.sk

 
Autor: Pekne Bývanie/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
5fotiek

Mozaikové poháre: Využite ich ako svietnik či vázu

23.10.2016
4fotky

Podložky pod riad: Kreatívne zrecyklujte korkové štuple!

21.10.2016
3fotky

Dekor DIY Tip: Látková tácka plná kvetov

19.10.2016