Užitočné tipy: Ako si zorganizovať kuchyňu

Chaos v kuchyni dokáže vytočiť nejednu ženu. Nože povaľujúce sa v zásuvke, pomiešané príbory, neporiadok medzi koreninami či ťažko dostupné hrnce. Ako vyriešiť večný boj s neporiadkom v kuchyni?

9fotiek
Aby sa v kuchyni dobre varilo, mala by byť dobre zorganizovaná. Autor: Archív firiem, Ikea

V kuchyni najmä zásuvky

V starších kuchynských linkách dominujú najmä skrinky, ktoré však nie sú najpraktickejšie. K hrncom uloženým vzadu sa často dá dostať len tak, že všetko ostatné pred nimi musí ísť von. Omnoho jednoduchšie je skrinky vymeniť za zásuvky, ktoré sú omnoho praktickejšie. Vysunutím sa jednoducho dostanete k veciam skladovaným aj vzadu a to bez toho, aby ste museli vybrať čokoľvek ďalšie.

Rozdeľuj a panuj

Aby ste predišli chaosu v jednotlivých zásuvkách, dobré je si do nich zabezpečiť vnútorné deliace systémy. Najmä do tých, kde plánujete uskladňovať menšie predmety ako príbory, mikroténové vrecká, slamky alebo rôzne varešky a naberačky. Ak budete niečo potrebovať, omnoho ľahšie sa k tomu dostanete. V takýchto usporiadaných zásuvkách sa tiež ľahšie udržiava poriadok.

Poriadok v rohoch

Najväčším problémom kuchynských liniek bývajú rohové skrinky. Sú dlhé a k predmetom v nich je preto často zložité sa dostať. Riešením sú výsuvné kovania, ktoré sa do skrinky vmontujú a nahradia klasické vstavané skrinky. Tak uľahčia prístup k jednotlivým skladovaným veciam.

Otvorené police

V kuchyni sú dvojsečnou zbraňou. Na jednej strane totiž uľahčujú prístup k často používaným predmetom, napríklad pohárom, tanierom alebo miskám, ale na druhej strane sú menej praktické z hľadiska údržby – viac sa v nich práši. Záleží ozaj od toho, ako často dané predmety používate. Ďalším plusom otvorených políc je estetická funkcia – vďaka nim kuchynská linka nepôsobí tak mohutne.

Vešajte

Praktické sú do kuchyne aj závesné systémy, kam môžete dať často používané varešky, naberačky alebo dosky na krájanie. K dispozícii je dnes veľa tipov, v rôznych veľkostiach, farbách aj materiáloch.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
Užitočné tipy: Ako si zorganizovať kuchyňuUžitočné tipy: Ako si zorganizovať kuchyňuUžitočné tipy: Ako si zorganizovať kuchyňuUžitočné tipy: Ako si zorganizovať kuchyňu
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Užitočné tipy: Ako si zorganizovať kuchyňu
Veronika ROSPUTINSKÁ