Vykúrte svoje bývanie zo zásobníka

Aj vy zvažujete najvýhodnejší spôsob vykurovania pre svoj nový či rekonštruovaný dom? Ak navyše vlastníte pozemok v oblasti bez zavedeného zemného plynu, riešením je vykurovanie skvapalneným plynom zo zásobníka.

1fotka
ZÁSOBNÍK: Aj keď nemáte zavedený plyn, riešenie existuje. Autor: profimedia.sk

Stavebné pozemky bez rozvodov zemného plynu sa dajú kúpiť za prijateľnejšiu cenu a zásobníky na skvapalnený propán možno s nízkymi finančnými nákladmi inštalovať kdekoľvek.

Obľúbený je najmä podzemný zásobník, ktorý nenarúša vzhľad prostredia v okolí domu. Inštalácia zásobníka je jednoduchá a z hľadiska nákladov oveľa výhodnejšia ako inštalácia iných spôsobov vykurovania.

Propán dokáže zemný plyn plnohodnotne nahradiť, dokonca je až trikrát výhrevnejší.

Prednosti propánu

Propánom možno vykurovať domy, chaty hotely a penzióny, ale aj väčšie priemyselné objekty či celé sídliská. Takéto vykurovanie je čoraz obľúbenejšie najmä vďaka finančným úsporám.

Keďže počiatočné náklady sú nízke a výhrevnosť propánu vysoká, môžete ušetriť napríklad oproti vykurovaniu elektrinou až 20 percent nákladov.

Lákavá je aj pohodlnejšia manipulácia, keďže zásobníky s propánom nevyžadujú žiadnu špeciálnu obsluhu ani údržbu a nie je potrebná výstavba špeciálnych objektov alebo miestností.

Je lepší ako tepelné čerpadlo

1. Výhodný pre nízkoenergetické domy

Súčasným trendom je výstavba nízkoenergetických domov, pre ktoré je finančne aj ekologicky výhodným palivom práve propán.

Tento spôsob vykurovania nízkoenergetických domov sa u nás začína čoraz viac používať. Vykurovanie propánom je v mnohých prípadoch výhodnejšie ako tepelné čerpadlo. Je známe, že investičné náklady na vykurovanie tepelným čerpadlom sú vysoké.

Navyše pri nákupe tepelného čerpadla cez úver sa investičné náklady výrazne zvyšujú dlhodobým splácaním úrokov a výrazne tak predlžujú celkovú návratnosť takmer až na hranicu jeho celkovej životnosti.

V porovnaní s tým tvorí počiatočná investícia do vykurovania propánom menej ako tretinu. Propán je výhrevnejší ako iné palivá a pri jeho spaľovaní nevznikajú žiadne pevné odpady.

Škodlivé emisie sú mnohonásobne nižšie ako pri vykurovaní pevnými palivami, čím výrazne šetrí životné prostredie. Prednosťami propánového vykurovania sú aj spoľahlivosť a bezpečnosť.

2. Spoľahlivé a bezpečné riešenie

Spotrebiče v domácnosti využívajú propán odparený v zásobníku rovnakým spôsobom ako zemný plyn. Množstvo plynu v zásobníku si ľahko skontrolujete sami a pravidelné dopĺňanie zabezpečuje dodávateľ plynu.

Novinkou u nás je navyše možnosť dlhodobého prenájmu zásobníka s nainštalovaným plynomerom. Vtedy platíte, rovnako ako pri iných druhoch energií, za spotrebovaný plyn až po odpočte plynomeru.

V prípade, že uvažujete o montáži nového kúrenia, renomovaná spoločnosť vám pripraví porovnanie výhodnosti vykurovania propánom zo zásobníka oproti iným riešeniam a zabezpečí kompletnú montáž a prevádzku zásobníka.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/pr
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vykúrte svoje bývanie zo zásobníka
Plus JEDEN DEŇ/pr