Juraj Podmanický je na svoj byt hrdý. Chcete vedieť prečo?

Líder kapely Billy Barman Juraj Podmanický môže byť na svoj byt hrdý. Jeho originálne zariadený byt sa objavil už v niekoľkých filmoch či reklamách.

8fotiek
Spevák Juraj Podmanický s priateľkou Anetkou žijú v byte aj so psom Miškom, ktorého si zobrali z útulku. Autor: MICHAL ŠEBEŇA

Do Jurajovho bytu v blízkosti bratislavského Šafárikovho námestia sme sa dostali cez vnútornú pavlač. Pri vstupe nás prekvapila priestranná chodba, kde oproti vchodovým dverám už na prvý pohľad zaujme stolový futbal.

„A pod ním mám dokonca vybudovanú golfovú jamku, tak si môžem zahrať aj golf,“ vtipkuje líder popovej kapely a organizátor festivalu Grape. Jeho bývanie vzniklo z pôvodných dvoch bytov.

„Na mieste, kde mám kuchyňu, bol v minulosti malý byt pre služobníctvo a v druhom, trojizbovom byte býval jeho majiteľ,“ približuje. Juraj dal zbúrať stenu medzi oboma bytmi, čím zväčšil obývačku s kuchyňou.

Filmové obydlie

Byt kúpil v pôvodnom stave pred piatimi rokmi a prerábal ho takmer dva, pričom v ňom nezostal „kameň na kameni“. Za jeho kreatívne prerobenie môže Jurajov kamarát architekt Martin Skoček, ale svoje predstavy a vízie uplatnil aj samotný spevák a gitarista. Okrem pôsobivo navrhnutej kúpeľne a toalety je zaujímavým prvkom bytu aj podsvietený surový betónový strop v obývačke. A práve v nej trávi Juraj s priateľkou Anetkou Kurtovou najviac času.

„A nielen my, ale aj chalani z kapely. Za okrúhlym jedálenským stolom skladáme pesničky,“ pochváli sa. Vo zvyšných dvoch izbách majú spálňu a šatník. O spálni nám prezradil zaujímavú historku.

„V mojej posteli ležala už aj herečka Diana Mórová. Môj byt totiž využilo už niekoľko režisérov reklám a filmov. Okrem rôznych študentských u mňa natáčal už aj režisér Juraj Krásnohorský film Tigre v meste. A práve v jednej scéne hrala Diana Mórová v mojej posteli,“ uškrnie sa Juraj.

Prezrite si byt Juraja Podmanického v našej fotogalérii.

 
Autor: ŠARM/RASŤO MICHALKO
Fotogaléria
Juraj Podmanický je na svoj byt hrdý. Chcete vedieť prečo?Juraj Podmanický je na svoj byt hrdý. Chcete vedieť prečo?Juraj Podmanický je na svoj byt hrdý. Chcete vedieť prečo?Juraj Podmanický je na svoj byt hrdý. Chcete vedieť prečo?
 
8fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Juraj Podmanický je na svoj byt hrdý. Chcete vedieť prečo?
ŠARM/RASŤO MICHALKO