Tanečník Miroslav Bruise Žilka a jeho kráľovstvo: Barok v paneláku

Kráľovstvo úspešného tanečníka Miroslava Bruisa je naozaj doslova kráľovstvo. Štýlový interiér by sa hodil skôr do zámku ako do obyčajného paneláka, no o to väčšmi si Miro vychutnáva romantiku po náročných cestách.

9fotiek
Úspešnému tanečníkovi Miroslavovi Bruise Žilkovi sa páči obdobie baroka. Autor: MICHAL ŠEBEŇA

Jeden talent za druhým

Miroslav Bruise Žilka má toho ako tanečník za sebou už neúrekom. Vystúpenia so svojím „gumeným“ telom predvádzal takmer desať rokov na rakúskom námestí Stephansplatz, no dokonalým pohybom si získal aj divákov pri televíznych obrazovkách.

Pred piatimi rokmi vyhral so skupinou Old School Brothers Slovensko má talent, v roku 2011 to dotiahol až do finále Nemecko má talent a vlani si vybojoval tretie miesto v šou Česko Slovensko má talent. A to na kastingu tancoval s dlahou na nohe.

„Dva týždne pred kastingom som si vykĺbil jabĺčko, ale povedal som si, že to tam musím dať trebárs aj na stoličke,“ usmeje sa. Miroslavovi to však ani zďaleka nestačí, keďže je tak trochu vorkoholik. Už dnes poškuľuje po ďalších talentových súťažiach v zahraničí. Či zamieri do Ruska, alebo do Ameriky, to sa však ešte nerozhodol.

Posteľ zmajstroval sám

Miroslav Bruise Žilka býva so svojou priateľkou v panelákovom byte vo Vrábľoch už niekoľko rokov. Štýlovým interiérom, ktorým sa obklopili, si vytvorili pohodlie. „Prerábali sme to postupne, vyše dva roky. Nábytok máme zo zahraničia aj zo Slovenska. Bytové doplnky sme postupne zháňali v starožitnostiach a na aukciách,“ vysvetľuje. Spálni dominuje posteľ s veľkým baldachýnom, v ktorej by sa nehanbila spať ani cisárovná Sissi.

„Zohnali sme si materiál a kompletne aj s čalúnením sme si ju zhotovili sami,“ prezrádza. Miroslav však okrem pôsobivého bytu trávi denne niekoľko hodín aj v Nitre. No nemá tam ďalší byt, ale tanečnú školu, v ktorej učí dokonalému pohybovému umeniu desiatky detí. A aby toho nemal náhodou málo, práve organizuje nábor do svojej novej tanečnej školy v hlavnom meste.

 
Autor: ŠARM/RASŤO MICHALKO
Fotogaléria
Tanečník Miroslav Bruise Žilka a jeho kráľovstvo: Barok v panelákuTanečník Miroslav Bruise Žilka a jeho kráľovstvo: Barok v panelákuTanečník Miroslav Bruise Žilka a jeho kráľovstvo: Barok v panelákuTanečník Miroslav Bruise Žilka a jeho kráľovstvo: Barok v paneláku
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Tanečník Miroslav Bruise Žilka a jeho kráľovstvo: Barok v paneláku
ŠARM/RASŤO MICHALKO