Yxo z kapely Hex: Býva na troch miestach

Líder kapely Hex Tomáš Yxo Dohňanský je ako kočovník. Kvôli práci vo firme a nahrávaniu nových piesní v nahrávacom štúdiu býva naraz na troch miestach.

9fotiek
Yxo so svojou srdcovkou – prvou basovou gitarou, ktorú si kúpil v roku 1990. Kvôli nej vycestoval nočným vlakom z Bratislavy do Prahy. Autor: MICHAL ŠEBEŇA

Som taký zaneprázdnený, že niekedy sa chodím domov len vyspať. Dokonca v dome, kde máme kancelárie našej novej firmy, je i kúpeľňa, tak sa niekedy osprchujem aj tam – zavtipkuje muzikant, ktorý sa okrem kapely Hex venuje aj podnikaniu v reklamnej a eventovej agentúre.

Tú pred pár mesiacmi založil s kolegom Fefem z Hexu a Jurajom Vitézom z Le Payaco. A práve to je miesto jeho dalšieho „prechodného pobytu“. Tretím priestorom, kde trávi dlhé hodiny a pokojne ho môže so zveličením nazvať aj domovom, je petržalské nahrávacie štúdio.

„Teraz tam trávime naozaj veľa času. Na jeseň máme vydať výberovku a pripravujeme k nej ako bonus dve nové pesničky,“ vysvetlí Yxo.

No jediný skutočný byt rozvedeného hudobníka so všetkým, ako sa patrí, je predsa len dvojizbový byt, kde už dva roky žije s priateľkou Aničkou.

Často u nich prespáva aj jeho dcérka Hanka, ktorú má z predchádzajúceho manželstva. Zaľúbený pár si byt zútulnil, aby sa v ňom cítili dobre. Je ladený v zelenej a čiernej farbe v kombinácii s drevom. Hneď od dverí udrú do očí veľké čiernobiele plagáty svetových hudobníkov na stenách, ale aj všadeprítomné gitary.

Na tie Tomáš Dohňanský nedá dopustiť. Aj keď sa zaľúbencom v tomto byte v širšom centre Bratislavy býva dobre, dvojica už rozmýšľa nad kúpou a sťahovaním do nového príbytku.

„To však ešte nemáme úplne doriešené,“ záhadne ukončí Tomáš Dohňanský. Žeby potrebovali väčší byt, lebo pracujú na spoločnom potomkovi?

 
Autor: ŠARM/Rasťo Michalko
Fotogaléria
Yxo z kapely Hex: Býva na troch miestachYxo z kapely Hex: Býva na troch miestachYxo z kapely Hex: Býva na troch miestachYxo z kapely Hex: Býva na troch miestach
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Yxo z kapely Hex: Býva na troch miestach
ŠARM/Rasťo Michalko