Zuzana Haasová: Dom postavil priateľ

Obľúbená herečka ZUZANA HAASOVÁ (30) zo seriálu Panelák nám ako prvým poukazovala svoj rodinný dom neďaleko Bratislavy, ktorý spolu s priateľom Martinom Kostkom (29) ešte dokončujú. V ich útulnom hniezdočku postavili aj druhú detskú izbu, ktorú by dvojica časom chcela zaplniť detským plačom.

10fotiek
MLADEJ RODINKE robí radosť aj ich temperamentný teriér Olino. Autor: ROBO HOMOLA

„Hneď na úvod by som chcela povedať, že tento dom postavil vlastnoručne môj Martin s jeho otcom. Samozrejme, strechu či betónovanie robili odborníci, no elektriku, vodu, okná a zvyšok domu realizovali oni dvaja,“ prezradila nám s hrdosťou v hlase Zuzana. A odkiaľ vie Martin veci okolo stavby, keď je vyštudovaný záchranár?

„Mám k tomu vzťah odmalička, pretože môj otec ovláda okolo stavby všetko. Učil som sa od neho, čiže sme nemali problém v ničom ani teraz. Dom sme postavili za rok,“ priblížil Martin. Zuzana sa do novostavby chcela nasťahovať čo najrýchlejšie. Ani by jej neprekážalo, keby sa tam ešte nekúrilo a niektoré veci by neboli dokončené.

Mala totiž dosť podnájmov, ktoré musela po „úteku“ z bývalého domu absolvovať s dcérkou Romankou (6). Jej tvrdohlavá povaha nakoniec zvíťazila a do domu prišla o niečo skôr, ako to pôvodne naplánovali. „Bolo to naozaj zaujímavé, pretože väčšina vecí tu ešte nebola dokončená, ale zvládli sme to s úsmevom a so spokojnosťou,“ zasmiala sa herečka.

SPOLOČNÉ KOMPROMISY

Martinovi sa v interiérovom dizajne páčia skôr minimalistické prvky a Zuzana sa v tomto prípade prispôsobuje, no uletieť dokáže na retro štýle. „Mám rada nové veci, ktoré pôsobia starodávne. Martin mi kúpil dokonca do kuchyne aj rádio v retro štýle, z ktorého som úplne hotová. Čo sa týka zariaďovania, vždy sa musíme o veciach porozprávať a dôjsť k vzájomnému kompromisu,“ dozvedeli sme sa od temperamentnej herečky. A čo musí mladá rodinka na svojom príbytku ešte doladiť?

„Treba dorobiť drobnosti ako dvere, prechodové lišty a soklíky. Vybrať musíme ešte detskú kúpeľňu a dorobiť treba Martinovu toaletu, ktorá bude v motorkárskom štýle. Musím sa pochváliť, že ten návrh je môj. Keďže môj priateľ je motorkár, tak tam bude blikať gýčová motorka a k jeho bielemu trónu budú viesť červené dlaždice, čo je symbolika červeného koberca,“ chichotala sa.

Zuzka je okrem iného hrdá aj na kúpeľňu, ktorá sa nachádza vedľa spálne a jej šatníka. „Tak s týmto bol poriadny boj. Mala som predstavu, ako ju chcem, no Martin s otcom mi tvrdili, že tak sa to urobiť nedá. Stála som nad nimi a prihliadala na to, aby sa moje predstavy splnili, a podarilo sa. Dnes som z tej kúpeľne nadšená nielen ja a veľmi sa mi páči.“

ROMANKINO KRÁĽOVSTVO

V interiéri nechýba ani Romankina detská izba, ktorú si malá prváčka zariaďovala spolu s maminou. „Romanke som dala na výber z možných nábytkov a ona si vyberala podľa farby. Preto vznikla takáto divočina. Pôvodne chcela mať všetky steny ružové, ale to sa mi už zdalo veľa,“ zasmiala sa Haasová. Romanku dala Zuzana do školy neďaleko domu, čo má viacero výhod. „Aspoň nemusí skoro vstávať a do školy môže občas chodiť na bicykli cez pole.“

V tom jej do reči skočila malá Romanka: „Veľmi sa mi tu páči a mám tu aj veľa kamarátok.“ Dokonca prezradila, že by si veľmi priala bračeka alebo sestričku. Čo na to hovoria budúci rodičia?

„Tak druhá detská izba je postavená, no zatiaľ je zariadená kostýmami z divadla a z vystúpení. V budúcnosti však plánujeme izbičku zaplniť, aby tam niekto plakal,“ dodala záhadne Zuzana Haasová.

SKÚŠOBŇA V OBÝVAČKE

Zuzana okrem Paneláka pôsobí aj v kapele The Susie Haas Band a v Divadle Haaf. Všetky skúšky kapely či divadla sa uskutočňujú v obývačke u nich doma. „Môžeme sedieť aj na zemi, pretože máme podlahové kúrenie, čiže nám je vždy príjemne teplučko.“ Okrem týchto aktivít Zuzana usporiadala toto leto vo svojej záhrade aj nultý ročník Gastropárty, kde jej známi varili guláš a fazuľovú polievku.

„Bolo tu asi 50 našich známych a dalo sa to poňať ako festival. Budúci rok by som chcela usporiadať prvý ročník aj pre verejnosť. Túto našu záhradnú párty som nečakane aj vyhrala, čo bolo zadosťučinenie za to, že som v Paneláku taká zlá kuchárka, alebo preto, že som bola šéfom Gastropárty?!“ ukončila naše rozprávanie.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ magazín/MICHALA HUŤKOVÁ CABANOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Zuzana Haasová: Dom postavil priateľ
Plus JEDEN DEŇ magazín/MICHALA HUŤKOVÁ CABANOVÁ