Strechy a bazény: Dobré rady odborníka

Na vaše otázky vám ONLINE odpovedal odborník zo spoločnosti DEKTRADE s. r. o. Dušan Malý.

1fotka
Chystáte sa zrekonštruovať strechu alebo kúpiť bazén? Poradíme vám ONLINE Autor: profimedia.sk


Dušan Malý, DEKTRADE s. r. o.

Ďakujeme veľmi pekne za váš záujem, veríme, že sme vám pomohli alebo poradili k vašej spokojnosti. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, pošlite nám ich, prosím, mailom na  dusan.maly@dek-sk.com. Zatial prajem pekný deň

26.04.2012 15:40 szabi:
Co by ste nam poradili ak by sme chceli vymenit eternitovu strechu.Viem,ze sa to ma cez specializovanu firmu,ale ked mi prisli ponuky,tak ta suma prevysovala este aj cenu novej strechy.Neda sa to nejak inac a lacnejsie?Vdaka zaodpoved.
Odpoveď: S tým musím s Vami súhlasiť, ale potom jedine zostava vymeniť krytinu buď betónovú alebo keramickú. Viem že táto odpoveď Váas asi neuspokojí ale taký je fakt.
26.04.2012 15:40 feri:
Zdravim, na garazi mam strechu s nejakou ipou, uz ma svoje roky a je popraskana. Zateka mi do garaze na par miestach. Chcel by som to docasne opravit do buduceho roku, potom planujem nahodit novu izolaciu. Ako by som to docasne a lacno zalepil? Pozeral som na Gumoasfalt sa1. Mohlo by sa to pouzit len tak, ze s tym pretrem problemove miesta na streche? Bude to na ten rok stacit?
Odpoveď: Gumoasfalt je síce dočasné riešenie, ale nepomôže to vyriešiť Váš problém lebo pri prasklinách si opäť voda nájde cestu kadiaľ bude znovu pretekať. Najideálnejšie je sa zamýšľať nad rekonštrukciu strechy a odporúčam urobiť ju na dve vrstvy Glastek Mineral a vrchnú vrstvu Elastek 40 special dekor. Samozrejme starú izoláciu odstrániť a strechu dobre vysušiť a máte pokoj na 30 rokov.
26.04.2012 15:40 majka:
Dobrý deň, rozmýšlame nad kúpou povrchového záhradného bazéna s priemerom okolo 3,5 metra, ako predávajú napríklad v baumaxe za nejakých 200 Eur. Zaujímali by ma vaše skúsenosti s takýmto typom bazéna, s jeho montážou, či sa voda vyhreje len slnečným žiarením alebo treba aj ohrev, aké sú náklady na údržbu, či je kartušová filtrácia dostatočná alebo zvoliť radšej pieskovú, či treba bazén na zimu demontovať. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Odpoveď: Veľmi jednoduchý a nenáročný bazén, stačí úplne jednoduchá filtrácia, správna chémia a vodu dokážete veľmi dobre ustrážiť Voda sa dá priemerne ohriať cca. 2 – 3 dni slnečným žiarením. Samozrejme bazen treba na zimu demontovať.
26.04.2012 15:39 jan:
Dobry den, mala by som na vas otazku. Riesim zateplenie vnutorneho betonoveho monoitickeho bazena. Predpokladam ze na steny sa da klasicky XPS zvonka, problem mi vsak robi izolacia dna, aby tu nevznikal tepelny most. Ide teda o bazen betonovy s keramickym obkladom. Rozmyslala som aj nad zateplenim dna zvnutra, teda betonova vana, XPS, potom znovu podkladovy beton na ktory sa bude lepit keramika...takto tam vsak stale zostava tepelny most
Odpoveď: Pokiaľ použijete styrodur 5000CS, tak tepelný most zaniká má veľmi dobré izolačné vlastnosti aj je odolný voči silnému tlaku.
26.04.2012 15:34 alenka:
Máme nový plastový bazén, v betónovom lôžku. Plast medzi rebrami na bokoch je výrazne prehnutý smerom von, až tak, že boky bazéna sú doslova zvlnené. Neviete, čo je na príčine? Bude sa to meniť v závislosti od teploty?
Odpoveď: Môže to byť aj vada materiálu, alebo únava materiálu od slnka alebo vplyvom vonkajšieho prostredia. Treba si naštudovať čo výrobca odporúča, ak je v záruke treba reklamovať u výrobcu.
26.04.2012 15:22 jarko z ilavy:
Dobrý deň. Mohli by ste mi napísať aké máte skúsenosti so strešnou krytinou RUKKI. Vydrží skutočne 40 rokov ako má záruku?
Odpoveď: Úprimne povedané nemám skúsenosti s firmou RUKKI, ale max. Záruka je podľa mňa 30 rokov a hlavne by som si dával pozor u výrobcov pozor na klince a vruty aby nezačali korodovať lebo Vám to znehodnotí celú strechu.
26.04.2012 15:11 jaro:
Dobry den planujem opravovat 12 rocnu sedlovu strechu na chalupe.Povodne v tej dobe bol pouzity eternit, zosupala sa na nej farba a niektore kusy sa aj prehli. Povodne som planoval len vonkajsi nater, ale asi by sa to neoplatilo a nebolo to trvacne. Bolo by mozne pod trapezovy plec na kontralaty zvrchu natiahnut druhu novu foliu (aby som nemusel rozoberat laty, ktore su priklincovane 90tkami klincami). Predpokladam, ze trapezova krytina by podporila prevzdusnenie aj vrchnej folie a nerobilo by to zlobu. Prosim poradte mi, ci takato strecha by bola funkcna, pripadne ci by druha folia neplesnivela.....
Odpoveď: Úprimne povedané strecha cez trapézový plech je síce odvetraná, ale stará fólia by strechu znefunkčnila nebol prieduch vduchu, lebo treba rátať vonkajšie vplyvy počasia a prudenie vzduchu v interiéri. Natierať určite nie je to pomoc len na jednu sezónu a začne sa vám farba olupovať. Takže veľmi nerád ale odporúčam laty rozobrať.
26.04.2012 15:05 Rudolf:
Chcem rekonštruovať krov a vymeniť strešnú krytinu, musím mať k projektu aj protipožiarný projekt a ako je to s bleskozvodom - musí byť?
Podľa zákona musí byť už všade protipožiarny projekt, lebo keby sa niečo stalo v rámci požiaru tak Vám žiadna poisťovňa udalosť neuzná.
26.04.2012 15:04 Jozef:
Chcel by som sa opýtať, ako je to s azbestocementovou krytinou,ktorú mám na svojom dome,znižuje cenu domu,aké sú poplatky za odstránenie takéhoto nebezpečného odpadu,môžem si ju odstrániť sám,prípadne niekomu darovať.
Odpoveď: Poplatky si určuje každá fima sama na spracovanie nebezpečného materiálu, mala by ju demontovať firma ktorá aj tento materiál odvezie na určené miesto. Darovať určite nie je to protizákonné vzhľadom na to že sa to považuje za nebezpečný materiál.
Nájdených 9 záznamov.

 
Autor: Pekné Bývanie
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Strechy a bazény: Dobré rady odborníka
Pekné Bývanie