Najmodernejšie vykurovanie: Aké riešenia vás môžu prekvapiť?

Čo domácnosti v 21. storočí skutočne potrebujú? Pokiaľ ide o vykurovanie, na prvom mieste je určite pohodlie, čo najmenej starostí s jeho inštaláciou a fungovaním, efektívne šetrenie či flexibilné ovládanie na diaľku cez aplikáciu a smartfón. V hre je totiž komfort a zdravie všetkých členov rodiny.

1fotka
Tepelné čerpadlo Vaillant flexoCOMPACT exclusive. Autor: Vaillant

Medzi najmodernejšie možnosti, ako si dopriať teplo doma so všetkými vymenovanými vlastnosťami, patria nové tepelné čerpadlá. A aké ich vlastnosti vás môžu zaujať?

1.    Pohodlie už pri plánovaní

Tepelné čerpadlá sú v súčasnosti záležitosťou už nielen novostavieb, ale aj rekonštrukcií. Ak uvažujete o tomto spôsobe vykurovania pre svoj rodinný dom, značka Vaillant ponúka hneď niekoľko praktických rád a informácií. Nezáväzne a zadarmo vám pomôže vypracovať odborný návrh na inštaláciu tepelného čerpadla, ak z pohodlia domova vyplníte jednoduchý formulár na webovej stránke www.vaillant.sk. Ušetríte tým čas a na základe informácií, ktoré vám následne pošle odborník, sa rozhodnete (prípadne aspoň prezistíte vaše aktuálne možnosti).

2.    Ľahká montáž u vás doma

Ak rekonštruujete alebo ak je podmienkou jednoduchá a rýchla inštalácia, najlepším riešením je zariadenie typu vzduch/voda. S ním vás totiž nečaká žiadny rozkopaný pozemok. Takým je napríklad tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split (s energetickou účinnosťou A++), ktoré vám dopraje domáce pohodlie, kúrenie v zime, chladenie v lete a teplú vodu po celý rok (až do -20 °C). K tomu o 75 % nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Ide o jedno z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu (len 32 dB), osvedčilo sa preto aj v susedstvách, kde je hustejšia zástavba. Skladá sa z vonkajšej jednotky (ktorú treba vhodne umiestniť k vonkajšej stene domu či do záhrady) a praktického, interiérového modulu uniTOWER (vo veľkosti chladničky). Pre zaujímavosť, modul vo svojom vnútri ukrýva 190 l zásobník, ktorý dokáže pokryť bežné požiadavky štvorčlennej rodiny na teplú vodu.


Zariadenie Vaillant flexoTHERM exclusive.

3.    Maximálne šetrné riešenie

Ak hľadáte výnimočne šetrné tepelné čerpadlo, takým je Vaillant flexoTHERM exclusive s označením Green iQ. Je v maximálnej miere ekologické, inteligentné a univerzálne, dokáže totiž využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Je iba na vás, pre ktorý zdroj sa napokon rozhodnete. Tepelné čerpadlo sa môže pochváliť nízkymi prevádzkovými nákladmi a okrem vykurovania je samozrejmosťou aj chladenie. Osvedčilo sa u novostavieb aj u rekonštrukcií. Zaraďuje sa do najvyššej energetickej triedy A++/A+++. Pokiaľ ide o jednoduchú inštaláciu, najvhodnejším riešením je jeho verzia typu vzduch/voda. Vonkajšia jednotka aroCOLLECT býva nainštalovaná v exteriéri, najčastejšie vedľa domu.


Nové tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch/voda.

4.    Jedno zariadenie, veľa funkcií

Ak rozmýšľate nad vykurovaním spojeným s prípravou teplej vody aj chladením, to všetko zvládne aj tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Má zabudovaný 185 l zásobník teplej vody a osvedčilo sa v klasických i v nízkoenergetických domoch. Dosahuje výstupnú teplotu až 65 °C a má nízke prevádzkové náklady. V zime spoľahlivo pracuje do -22 °C, v letných mesiacoch sa môže využiť na aktívne chladenie. Podobne ako predošlé zariadenie, aj toto dokáže využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch (energetická trieda A++, s regulátorom A+++). Záleží na vás, pre aký zdroj sa rozhodnete.

5.    Najmodernejšie ovládanie – cez smartfón

Dobrou správou je, že všetky spomínané zariadenia sa môžu ovládať aj na diaľku, čo je veľmi flexibilné, praktické a výsledkom je väčší komfort a menej starostí. Deje sa tak cez smartfón alebo tablet – prostredníctvom internetu a aplikácie multiMATIC.


Vykurovanie doma môžete ovládať aj cez smartfón.

K tepelnému čerpadlu aroTHERM Split postačuje zakúpiť len internetový komunikačný modul VRC 920. Pokiaľ ide o zariadenia s označením Green iQ, tie majú internetový modul už zabudovaný. Nastavovať teplotu vykurovania a teplej vody si tak budete môcť nielen doma z gauča, ale aj z práce, ak ste práve na cestách či dokonca niekde na dovolenke.

www.vaillant.sk, www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

 
Autor: PR článok
FocusMedia
Čítajte tiež
 
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Najmodernejšie vykurovanie: Aké riešenia vás môžu prekvapiť?
PR článok