Chcete ušetriť na energiách? Odborník na ich spotrebu bol ONLINE

Viete, ako ušetriť na spotrebe tepla či elektrickej energie? Využívate energiu efektívne a ekonomicky?

1fotka
Matúš Izakovič, odborník na spotrebu energií z ESM YZAMER. Autor: Vladimír Labát

Matúš Izakovič, odborník na spotrebu energií z ESM YZAMER, online odpovedal na vaše otázky.

Vizionár a riaditeľ technického vývoja v spoločnosti ESM YZAMER, energetické služby a monitoring. Jeho špecializáciou je virtualizácia IT, softvérový vývoj a management technológií smart metering systémov Heat2go a IP komunikácia technológií.

Vyštudoval kombináciu IT, počítačových sietí a marketingu, čo sa odzrkadľuje na technológiách, ktoré vytvára. Špecializuje sa na efektívnu výrobu tepla, chladu a elektrickej energie. Počas svojej kariéry vyvinul riešenia monitoringu spotrieb energií online a informovanie užívateľov o spotrebe tepla, chladu, elektrickej energie a plynu online.

Problematike sa venuje od roku 2002 a za toto obdobie odovzdal množstvo projektov efektívne vyrábajúcich teplo a chlad s dôležitou súčasťou online monitoringu spotrieb energií. Angažuje sa v oblasti IT bezpečnosti a internetovej neutrality.

22.10.2015 11:05 Peter:
Dobrý deň, viete mi poradiť spôsob aké sú možnosti ušetriť na energiách v maloobchodnej prevádzke s potravinami s viacerými chladničkami,mraziakmi, a klímou? Ďakujem za odporučenie.
V prevádzkach je ideálne monitorovať spotrebu isté obdobie a na základe výsledokov meraní následne vypracovať analýzu možností na ušetrenie a zefektívnenie spotrieb. Monitoring spotrieb energií http://www.heat2go.sk tak bude zobrazovať denné informácie o spotrebe a až na základe informácií je následne možné povedať ktorý z krokov bude najlepší. 

Ďakujem pekne za vaše otázky a dúfam že budú prínosom - v prípade viac otázok ma prosím kontaktujte http://www.yzamer.sk Online rozhovor skončil. 

22.10.2015 11:01 Peter:
Dobrý deň. Ako sa váš metering odzrkadlí na ročnom zúčtovaní? Je to relevantné pri nedoplatku, napríklad? Ďakujem za odpoveď.
Monitoring Heat2go je ideálny nástroj na predchádzanie nedoplatkom - vďaka tomu, že poznáte spotrebu, viete nedoplatkom predísť. V aplikácii sledujete spotrebu a v prípade jej prekročenia Vám Heat2go zašle notifikáciu, ktorou Vás upozorní na dosiahnutie limitu pre spotrebu. V prípade nedoplatku je možné následne vďaka online informácií vyúčtovanie reklamovať a argumentovať odpočtom z každého dňa. 
22.10.2015 10:58 Dita:
Co je to Heat2go?
Heat2go je sytém na monitoring spotrieb energií. Automaticky bezdrôtovo prenáša údaje z meročov tepla, pomerových rozdeľovačov, vodomerov, elektromerov a plynomerov a jednoducho ich zobrazuje vo vašom mobilnom telefóne, tablete alebo PC. Zároveň automaticky generuje vyúčtovanie spotrieb energií pre každého vlastníka bytu. Heat2go zároveň motivuje pre znižovanie spotrieb - online meranie zobrazuje spotriebu a vlatník tak môže jednoducho sledovať ako jeho šetrenie funguje. 
22.10.2015 10:55 Marta:
Dobrý deň. S rodinou žijeme v rodinnom dome. Môžem si Heat2go objednať i do domu? Ak áno, ako sú chránené osobné údaje používateľa? Vďaka za odpoveď, pekný deň.
Skúste pozrieť informácie na webe http://www.heat2go.sk a na telefonickom kontakte Vám určite kolegovia poradia. V skratke je to možné, vyžaduje si to však investíciu do zariadení, ktoré si je potrebné nakúpiť do vlastníctva - narozdiel od bytového domu. 
22.10.2015 10:53 Milan:
Dobrý deň. Počas schôdze vlastníkov bytov sme sa naposledy o Heat2go rozprávali. Ako však máme postupovať, ak máme o monitoring záujem? Na koho sa obrátiť? Ďakujem za odpoveď.
Otázka je skôr na Vášho správcu. Základom je ale vybudovať debatu o systéme na bytovom dome, informovať vlastníkov a následne systém na domovej schôdzi schváliť. Ideálnou formou je, ak proces výberu systému zabezpečí správca, ak to u vás nie je možné, skúste komunikovať. 
22.10.2015 10:50 elena z:
Dobry den, ake el.kurenie je efektivnejsie a lacnejsie co sa tyka spotreby? Akumulacne pece alebo panely? Potrebujeme vykurovat vysoke historicke priestory. Alebo je ina lacnejsia alternativa? Dakujem za radu ez
Neuvažujte o peciach , tieto majú naozaj enermnú spotrebu elektrickej energie - skúste pozrieť na riešenia vykurovania a chladenia pomocou plynových tepelných čerpadiel - tieto sú ideálne na rekonštrukcie historických budov. 
22.10.2015 10:48 Roman:
Este jedna otazka, do akej miery sa da spolahnut na pristroj, ktory je namontovany na radiatore a mal by merat spotrebu tepla? Co tento merac ovplyvnuje? Mam pocit ze odkedy ho mame, tak nam uctuju vyssiu spotrebu tepla ako predtym, da sa to nejako otestovat? Dakujem
Pristroje na meranie spotrieb tepla na radiátoroch - pomerové rozdeľovače majú rôznu kvalitu. Pre overenie žiadajte nainštalovať prístroje s automatickým monitoringom - tieto môžete jednoducho kontrolovať online a tak sledovať spotrebu a prístroj kontrolovať. Inak prí prístorjoch Heat2go Comfort je fukcia a spravodlivosť zabezpečená pomocou dvojsnímačového systému - prístroj monitoruje teplotu radiátora aj teplotu v miestnosti a tak dosahuje presné vyúčtovanie. 
22.10.2015 10:47 Roman:
Dobry den, moli by ste mi poradit najlacnejsi sposob ako usetrit na spotrebe energie v panelakovom byte s rigidnym spravcom? Cize nejake systemove riesenie bude prechadzat tazko, co si mozem doma spravit sam, okrem toho ze budem zhasinat svetlo? :)
Naše skúsenosti sú také, že pri neochote správcu stačí zobrať vec do vlastných rúk. Všetci alebo aspoň väčšina vlastníkov bytov musí súhlasiť a vedieť, ako dôležité je pracovať na spotrebe tepla, elektrickej energie a vody. Preto platí, ak chcete ušetriť, musíte najprv spotrebu poznať - máte preto dve možnosti: 1. Budete každý deň pravideľne odpisovať vodomer, merač tepla, pomerové rozdeľavače, elektormer a plynomer alebo 2. Naištalujete vo vašom bytovom dome systém na automatické monitorovanie a vyúčotvanie spotrieb energií vďaka čomu bude motivácia na šetrenie vo vašom dome oveľa väčšia. Skúste pozrieť http://www.heat2go.sk
22.10.2015 10:38 Tibor Chrasta:
Prosim Vas, Vasa spolocnost zabezpecuje meranie tepla v nasom bytovom dome. Je moznost niekde vidiet priebezne online spotrebu tepla?
Pre zobrazenie online spotrieb stačí navštíviť http://www.heat2go.sk - do mena zadajte vaše ID ktoré obdržíte po nainštalovaní Heat2go a do hesla heslo ktoré Vám bolo vygenerované.  V rozhraní následne môžete sledovať spotrebu vody, plynu, elektrickej energie a tepla. Všetky údaje si môžete komfortne prehliadnuť v grafoch, jednoducho vyexportovať alebo nastaviť parametre (pri ich dosiahnutí Vám heat2go pošle email alebo SMS správu)  To Vám umožní sledovať napríklad nadspotrebu vody, poruchu alebo plytvanie energiu vo Vašom byte. Zároveň môžete v aplikácii Heat2go sledovať spotrebu pomerových rozdeľovačoch vykurovacívh nákladov v každej miestnosti bytu. Samostatne tak poznáte spotrebu tepla pre spálňu, obývaciu izbu alebo kúpeľnu. Údaje systému následne nájdete vo Vašom vyúčtocaní spotrieb energií. 
22.10.2015 10:31 maria machajova:
dobrý deň, bývam v bytovom dome, ktorý má 12 poschodí a jedná sa o 96 bytových jednotiek . Odporučil by ste nám odpojenie sa od centrálneho vykurovacie systému a zriadenie si vlastnej kotolne ? ďakujem
Určite neovažujte o odpájaní centrálneho zásobovania teplom bez triezveho uváženia. Centrálne zásobovanie teplom je často najvýhodnejší spôsob ako teplo nakúpiť. Skúste sa u poskytovateľa dohodnúť na cenách, možnostiach alebo pouvažujte o zapojení plynových tepelných čerpadiel spolu k centrálnemu zásobovaniu tepla. Teplárenské spoločnosti majú možnoť zafinancovať tepelné čerpadlo a tak vyrábať teplo a teplú vodu aj lokálne vo vašom bytovom dome, ale aj pomocou centrálneho zásobovania. To umožní vyrábať teplú vodu v lepších podmienkach a tak ponižovať cenu za fixné platby, ktorá je často najväčším problémom pri cenách tepla dodaného z centrálneho zásobovania. Pomocou plynového tepelného čerpadla je možné dosiahnuť efektívnu výrobu teplej vody a tepla a počas zimného obdobia bude váš bytový dom využívať centrálne zásobovanie. Je dôležité totiž uvažovať o efektivite, je treba počítať aj náklady na servis a prehliadky kotolne. Centrálne zásobovanie teplom máme na Slovensku naozaj dobre vybudované. Ak pridáme nové zariadenia, dokážete dostať najlepšiu cenu za teplo. Viac informácií nájdete aj na našom webe http://www.yzamer.sk 
22.10.2015 10:15 Rado:
Dobry den, mna by zaujimalo ci ma zmysel mat nastaveny kotol na ohrev UV len k hodine kde sa napr. sprchujem,alebo radsej priebezne dohrievat. Priklad: o 6.30 45stupnov v zasobniku a potom nic,alebo radsej pri kazdom poklese pod 40 stupnov dohrievat?
Samozrejme, vždy to má zmysel. Ak nastavíte kotol na program príprav teplej vody, je to rozumné. Regulácia kotla zabezpečí že do jeho zásobníka nevyrába teplo, ktoré nikto nespotrebuje a časový program zabezpečí aby pri Vašom nastavenom príchode bola teplá voda pripravená. Záleží od programu vašej rodiny. Ak počas celého dňa nie ste doma, nastavte program pre výrobu vody na čas kedy vodu potrebujete, ak však ako rodina žijete v dome počas celého dňa, nastavte výrobu na stály program. 
22.10.2015 10:09 Verča:
Ako človek na týchto veciach ušetrí?čo odporúčate? :))
Pekný deň, základom šetrenia energií je najprv svoju spotrebu poznať. Je naozaj ťažké ušetriť, ak nevieme svoje kroky kvantifikovať. Na toto slúžia monitorovacie systémy, ktoré ukážu, ako sa jednotlivé kroky pri šetrení odzrkadlia na faktúre za energiu.
Nájdených 12 záznamov.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Chcete ušetriť na energiách? Odborník na ich spotrebu bol ONLINE
ipeknebyvanie.sk