Bratislavský projekt Centrál zbiera ocenenia

Ocenenie za významný čin v udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe sa udeľovalo na medzinárodnej odbornej konferencii pod názvom Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe.

1fotka
Cenu získala stavba Centrál v Bratislave. Autor: Blanka Golejová

O udelení CENY VISIO 2020 a laureátovi rozhodovala trojčlenná porota zložená z odborných garantov konferencie - profesora Roberta Špačka z Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, profesora Dušana Petráša zo Stavebnej fakulty a šéfredaktorky Vydavateľstva EUROSTAV Dariny Lalíkovej.

Porota sa rozhodla udeliť cenu za rok 2012/2013 projektu “zeleného” multifunkčného centra CENTRÁL v Bratislave, ktorý získal ako prvý obchodno-spoločenský komplex certifikát LEED (silver) na Slovensku aj v strednej Európe.

Konferencie, ktorej hlavnou témou boli Inovácie v udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe, sa zúčastnilo viac ako 170 účastníkov z radov architektov, projektantov a ďalších odborníkov z oblasti architektúry i stavebníctva.

Aj tento rok okrem slovenských odborníkov na udržateľnú architektúru predstavili svoju tvorbu, trendy a postoj k udržateľnej architektúre významní odborníci z Anglicka, Francúzska, Rakúska i Nemecka.

 
Autor: pluska.sk


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko - Kuchyne našich čitateľov: Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké!

01.12.2016
11fotiek

Októbrová súťaž Vaše Hniezdočko bola plná jesennej inšpirácie!

02.11.2016
12fotiek

Náš septembrový víťaz: Z panelákového balkóna krásna zimná záhrada!

01.10.2016