Bratislavský projekt Centrál zbiera ocenenia

Ocenenie za významný čin v udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe sa udeľovalo na medzinárodnej odbornej konferencii pod názvom Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe.

1fotka
Cenu získala stavba Centrál v Bratislave. Autor: Blanka Golejová

O udelení CENY VISIO 2020 a laureátovi rozhodovala trojčlenná porota zložená z odborných garantov konferencie - profesora Roberta Špačka z Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, profesora Dušana Petráša zo Stavebnej fakulty a šéfredaktorky Vydavateľstva EUROSTAV Dariny Lalíkovej.

Porota sa rozhodla udeliť cenu za rok 2012/2013 projektu “zeleného” multifunkčného centra CENTRÁL v Bratislave, ktorý získal ako prvý obchodno-spoločenský komplex certifikát LEED (silver) na Slovensku aj v strednej Európe.

Konferencie, ktorej hlavnou témou boli Inovácie v udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe, sa zúčastnilo viac ako 170 účastníkov z radov architektov, projektantov a ďalších odborníkov z oblasti architektúry i stavebníctva.

Aj tento rok okrem slovenských odborníkov na udržateľnú architektúru predstavili svoju tvorbu, trendy a postoj k udržateľnej architektúre významní odborníci z Anglicka, Francúzska, Rakúska i Nemecka.

 
Autor: pluska.sk
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Bratislavský projekt Centrál zbiera ocenenia
pluska.sk