Najväčšie vychytávky zo stavebného veľtrhu

Populárny stavebný veľtrh už tridsiatykrát otváral svoje brány. Pre návštevníkov si pripravil rôzne novinky, ktoré si môžete pozrieť v hlavnom meste až do soboty. My vám prinášame tie najväčšie vychytávky.

6fotiek
Ekostavba: Tejto dom stojí 43-tisíc eur a svojim majiteľom ušetrí aj náklady za energie. Autor: ROBO HOMOLA

„Veľtrh je určený pre všetkých, ktorí aktuálne stavajú, rekonštruujú či sa v blízkej budúcnosti chystajú zveľadiť svoje bývanie alebo pracovisko,“ vysvetlila hovorkyňa výstaviska Martina Sekulová. Novinky aj osvedčené stavebné produkty ponúka až 517 vystavovateľov z 10 krajín. Vo svete stavebníctva sú momentálne najpopulárnejšie ekologické domy. A práve tie zastupuje na veľtrhu drevostavba. Okrem nej tam nájdete aj zaujímavé riešenia na zariadenie bytu a kúpeľní. Vstupné na veľtrh je 5 eur, študenti a dôchodcovia zaplatia 3 eurá.

Drevostavba

Na veľtrhu nájdete vystavený rodinný ekologický dom s rozlohou 80 štvorcových metrov. Stojí 43-tisíc eur. Najlacnejší je dvojizbový s rozlohou 60 štvorcových metrov od 35-tisíc eur. V cene sú aj podlahy, dvere či sanita. Takýto škandinávsky typ domu vyrábajú od prízemných s dvoma izbami až po väčšie päťizbové. Postaviť ho dokážu už za jeden mesiac. Podľa výrobcov je životnosť takejto stavby až 100 rokov. „Vyrobený je z drevenej rámovej konštrukcie a opláštený sadrovláknovými doskami vyplnenými izoláciou z kamennej vlny. Zabezpečuje tým nízke mesačné náklady, už od 50 eur,“ prezradil nám predajca Rudolf Šimon.

Vyrábajú ju pol roka

Ak túžite po masívnej drevenej posteli, možno sa zamilujete do tejto z mahagónového dreva. Podľa predajcu je robená ako kópia postele z čias kráľa Ľudovíta XIV. Drevo je dvakrát vysušované a celý rám postele sa vyrába až pol roka. Cena je úctyhodných 4 260 eur.

Kožená podlaha

Zaujímavosť je aj podlaha z hovädzej kože. „Pri výrobe ju stlačia pod vysokým tlakom. Povrchovú úpravu má z laku, do ktorého pridajú mikrokeramické častice,“ vysvetlil predajca Vladislav Takúto podlahu robili už do kaviarní či kancelárií. Štvorcový meter stojí 90

Honosná kúpeľňa

Ak máte dostatok peňazí, stavte na luxus v kúpeľni. Na veľtrhu ponúkajú sprchovaňu. Je ideálna na sprchovanie, no po zatvorení dverí sa zopne elektrický okruh, dvere sa neotvoria a vy si môžete pokojne napustiť vaňu bez obavy, že by začala tiecť voda cez sprchovacie dvere. Cena luxusnejšej verzie je 5 500 eur. Rovnako vás zaujme aj hriešne drahá batéria za 3-tisíc eur, ktorými zariaďovali kúpeľne v dubajských hoteloch, či sprchové nebo. To dokáže tromi programami púšťať rôzne prúdy vody, ale dokonca aj hmlu. Táto luxusná hračka stojí 20-tisíc eur.

 
Autor: PLUS Jeden deň/RASŤO MICHALKO
Fotogaléria
Najväčšie vychytávky zo stavebného veľtrhuNajväčšie vychytávky zo stavebného veľtrhuNajväčšie vychytávky zo stavebného veľtrhuNajväčšie vychytávky zo stavebného veľtrhu
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Najväčšie vychytávky zo stavebného veľtrhu
PLUS Jeden deň/RASŤO MICHALKO