Postavte si drevenicu rýchlo a úsporne

Neveríte, že môžete bývať moderne v štýlovej drevenici, s nízkymi nákladmi a rýchlou výstavbou? A navyše úsporne? Tu je príklad – nízkoenergetický montovaný dom v Záhorskej Bystrici.

3fotky
Rýchla výstavba: Dom je hotový už za pár týždňov. Ušetríte, lebo nemusíte dlhé mesiace platiť robotníkov. Autor: Július Dubravay/Plus JEDEN DEŇ

Modernú drevostavbu v bratislavskej mestskej časti neprehliadnete. Už samotnou architektúrou sa vyníma zo sivého štandardu okolia. A to ešte netušíte, čo sa skrýva vnútri!

Vychytávky

Regulované vetranie zabezpečuje čerstvý vzduch bez prachu a peľu. Ocenia to najmä alergici a astmatici. Konštantnú teplotu pomôže udržať nielen podlahové kúrenie, ktoré nemusí hriať až tak silno, ale aj orientácia najväčších okien na juh.

Skalky a rastliny na streche zase bránia prehriatiu cez leto. Pri náhlych zrážkach vodu zachytia a postupne púšťajú. Znížiť náklady na vykurovanie pomáha najmä konopná izolácia. Je prírodným obnoviteľným zdrojom.

Ako lego

Na to, aby dom spĺňal prísne normy, musíte investovať do kvalitných materiálov. Bývajú drahšie ako u klasických domov, no výrazne ušetríte na ľudskej práci, keďže výstavba trvá oveľa kratšie.

Dom si môžete vybrať z katalógu a navrhnúť podľa svojich predstáv ako stavebnicu lego. Skladačka pozostáva z deviatich základných izieb, napríklad z obývačky, malej a veľkej spálne, jedálne, kuchyne. Poskladáte si ich, ako chcete.

Dom v Záhorskej Bystrici

Cena: 100 000 €
Mesačné náklady na energie: 50 až 70 €
Úžitková plocha: 127 m2
Počet izieb:  5
Výstavba: 20 týždňov

  

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Peter Borko
Fotogaléria
Postavte si drevenicu rýchlo a úspornePostavte si drevenicu rýchlo a úsporne
 
3fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Postavte si drevenicu rýchlo a úsporne
Plus JEDEN DEŇ/Peter Borko