Takto vyzerá projekt domov v záplavových oblastiach

Projekty domov sú určené nielen pre kmene, ktoré sužujú problémy s povodňami, ale pre všetkých, ktorí túžia po živote v súlade s prírodou.

5fotiek
Základným stavebným materiálom nízkorozpočtových domov je bambus. Autor: Profimedia

Za projektom unikátnych domov v záplavových oblastiach stojí dizajnové štúdio H&P Architects, ktoré po odhalení svojich skíc skúša nájsť obchodných partnerov, ktorí by myšlienku pomohli zrealizovať.

Domy sú prioritne navrhnuté a prezentované ako riešenie veľkého problému obyvateľov juhovýchodnej časti Ázie, ktorí prichádzajú o svoje domovy z dôvodu častých záplav.

Vietnamská spoločnosť pravdepodobne tušila, že jednotvárna prezentácia projektu by investorom nestačila, preto vsadila aj na ekologickú stránku. Spoločnosť zdôrazňuje, že domy sú vhodné nielen do záplavových oblastí, ale majú potenciál stavať sa všade tam, kde ľudia túžia po ekologickom bývaní.


A takto sa bambusový eko-dom stavia.
Foto: Profimedia

Základným stavebným materiálom nízkorozpočtových domov je bambus, s ktorým stavitelia narábajú v súlade s tradičnými stavebnými technikami. Ktovie, či sa pre tento projekt nájdu dosť odvážni investori.

Viac fotografií ekologických domčekov nájdete v našej galérii.

 
Autor: pluska.sk
Fotogaléria
Takto vyzerá projekt domov v záplavových oblastiachTakto vyzerá projekt domov v záplavových oblastiachTakto vyzerá projekt domov v záplavových oblastiachTakto vyzerá projekt domov v záplavových oblastiach
 
5fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
5fotiek

Mozaikové poháre: Využite ich ako svietnik či vázu

23.10.2016
4fotky

Podložky pod riad: Kreatívne zrecyklujte korkové štuple!

21.10.2016
3fotky

Dekor DIY Tip: Látková tácka plná kvetov

19.10.2016