Takto vyzerá projekt domov v záplavových oblastiach

Projekty domov sú určené nielen pre kmene, ktoré sužujú problémy s povodňami, ale pre všetkých, ktorí túžia po živote v súlade s prírodou.

5fotiek
Základným stavebným materiálom nízkorozpočtových domov je bambus. Autor: Profimedia

Za projektom unikátnych domov v záplavových oblastiach stojí dizajnové štúdio H&P Architects, ktoré po odhalení svojich skíc skúša nájsť obchodných partnerov, ktorí by myšlienku pomohli zrealizovať.

Domy sú prioritne navrhnuté a prezentované ako riešenie veľkého problému obyvateľov juhovýchodnej časti Ázie, ktorí prichádzajú o svoje domovy z dôvodu častých záplav.

Vietnamská spoločnosť pravdepodobne tušila, že jednotvárna prezentácia projektu by investorom nestačila, preto vsadila aj na ekologickú stránku. Spoločnosť zdôrazňuje, že domy sú vhodné nielen do záplavových oblastí, ale majú potenciál stavať sa všade tam, kde ľudia túžia po ekologickom bývaní.


A takto sa bambusový eko-dom stavia.
Foto: Profimedia

Základným stavebným materiálom nízkorozpočtových domov je bambus, s ktorým stavitelia narábajú v súlade s tradičnými stavebnými technikami. Ktovie, či sa pre tento projekt nájdu dosť odvážni investori.

Viac fotografií ekologických domčekov nájdete v našej galérii.

 
Autor: pluska.sk
Fotogaléria
Takto vyzerá projekt domov v záplavových oblastiachTakto vyzerá projekt domov v záplavových oblastiachTakto vyzerá projekt domov v záplavových oblastiachTakto vyzerá projekt domov v záplavových oblastiach
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Takto vyzerá projekt domov v záplavových oblastiach
pluska.sk