Výnimočné riešenie: Bazén s priesvitnou stenou

Hľadáte pri výbere svojho budúceho bazéna niečo výnimočné? Možno vás inšpiruje efektné riešenie s priehľadnou stenou.

7fotiek
Hľadáte pri výbere svojho budúceho bazéna niečo výnimočné? Možno vás inšpiruje efektné riešenie s priehľadnou stenou. Autor: Mischa ERBEN a archív firiem Aquapool System a Frameless Impressions

Niet pochýb o tom, že ide o vizuálne vďačné riešenie. Okno do bazéna cez belasú vodnú optiku v interakcii so slnečnými lúčmi ponúka zaujímavú scenériu a pohľady na kúpajúcich.

Vo večerných hodinách môže priniesť nové svetelné efekty podsvietenie v rôznych farebných tónoch, ktorými podľa priania doladíte vhodnú atmosféru. S trochou dôvtipu môže pôsobiť ako originálne umelecké dielo.

Na prvý pohľad by sa zdalo, že ide o hrubostenné sklo, no nie je to tak. Priehľadnú stenu tvorí špeciálny číry liaty akryl. Jeho pevnosť a odolnosť preverila desaťročná prax, keď sa tento materiál používal pri realizácii obrovských morských akvárií.


Foto: archív Mischa ERBEN a archív firiem Aquapool System a Frameless Impressions

Akryl je odolný proti UV žiareniu a vplyvom vonkajšieho prostredia. Liaty akryl prináša krištáľovú priezračnosť, trvanlivosť a pevnosť. Umožňuje formovanie do takmer akéhokoľvek tvaru, veľkosti alebo farby.

Možno z neho vytvoriť aj originálne vodné prvky v kombinácii z rôznymi bazénovými atrakciami ako vodopád, fontána, kaskády a podobne.

V kombinácii s napnutou hladinou s recirkulačným prepadom cez okraj „sklenenej“ steny bazéna nadobudnú plavci ilúziu, akoby sa bazén nikde nekončil.

 
Autor: Pekné Bývanie/Inéz Búci
Fotogaléria
Výnimočné riešenie: Bazén s priesvitnou stenouVýnimočné riešenie: Bazén s priesvitnou stenouVýnimočné riešenie: Bazén s priesvitnou stenouVýnimočné riešenie: Bazén s priesvitnou stenou
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Výnimočné riešenie: Bazén s priesvitnou stenou
Pekné Bývanie/Inéz Búci