Výnimočné riešenie: Bazén s priesvitnou stenou

Hľadáte pri výbere svojho budúceho bazéna niečo výnimočné? Možno vás inšpiruje efektné riešenie s priehľadnou stenou.

6fotiek
Hľadáte pri výbere svojho budúceho bazéna niečo výnimočné? Možno vás inšpiruje efektné riešenie s priehľadnou stenou. Autor: Mischa ERBEN a archív firiem Aquapool System a Frameless Impressions

Niet pochýb o tom, že ide o vizuálne vďačné riešenie. Okno do bazéna cez belasú vodnú optiku v interakcii so slnečnými lúčmi ponúka zaujímavú scenériu a pohľady na kúpajúcich.

Vo večerných hodinách môže priniesť nové svetelné efekty podsvietenie v rôznych farebných tónoch, ktorými podľa priania doladíte vhodnú atmosféru. S trochou dôvtipu môže pôsobiť ako originálne umelecké dielo.

Na prvý pohľad by sa zdalo, že ide o hrubostenné sklo, no nie je to tak. Priehľadnú stenu tvorí špeciálny číry liaty akryl. Jeho pevnosť a odolnosť preverila desaťročná prax, keď sa tento materiál používal pri realizácii obrovských morských akvárií.


Foto: archív Mischa ERBEN a archív firiem Aquapool System a Frameless Impressions

Akryl je odolný proti UV žiareniu a vplyvom vonkajšieho prostredia. Liaty akryl prináša krištáľovú priezračnosť, trvanlivosť a pevnosť. Umožňuje formovanie do takmer akéhokoľvek tvaru, veľkosti alebo farby.

Možno z neho vytvoriť aj originálne vodné prvky v kombinácii z rôznymi bazénovými atrakciami ako vodopád, fontána, kaskády a podobne.

V kombinácii s napnutou hladinou s recirkulačným prepadom cez okraj „sklenenej“ steny bazéna nadobudnú plavci ilúziu, akoby sa bazén nikde nekončil.

 
Autor: Pekné Bývanie/Inéz Búci
Fotogaléria
Výnimočné riešenie: Bazén s priesvitnou stenouVýnimočné riešenie: Bazén s priesvitnou stenouVýnimočné riešenie: Bazén s priesvitnou stenouVýnimočné riešenie: Bazén s priesvitnou stenou
 
6fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016