Zabezpečte si spoľahlivú bránu do domu

Čo poteší majiteľa domu pri príjazde domov? Predsa automatický a spoľahlivý vjazd do brány.

6fotiek
Čo poteší majiteľa domu pri príjazde domov? Predsa automatický a spoľahlivý vjazd do brány. Autor: profimedia.sk

Pohony brán by mali garantovať mnohoročnú spoľahlivosť. Vyžaduje sa od nich nielen odolný materiál, ale aj výkon podľa hmotnosti, rozmeru brány a požadovaného uhla otvárania.

Rozhodovať sa môžete aj medzi umiestnením motora nad alebo pod úroveň terénu. Z hľadiska bezpečnosti je vhodné, ak pohon reaguje iba na váš spínač a nedá sa skopírovať.

Do úvahy sa berie aj spotreba elektrickej energie v pohotovostnom režime. Pri energeticky úsporných variantoch dokážete vyjsť s výdavkami za energiu za rok iba do 5 eur. Elektrický pohon vás nezradí ani počas výpadku energie.

Poistiť sa však musíte záložným zdrojom. V najhoršom prípade príde na rad manuálna obsluha, ktorú však dokážete zvládnuť bez väčšej námahy.

Lákavé novinky

Pri moderných verziách sa ráta aj s možnosťou zvolenia rýchlosti pohonu v jednotlivých fázach otvárania a zatvárania brány a bezpečnosťou prevádzky. Pohon by mal reagovať na každú prekážku v ceste, a dokonca aj na výkyvy počasia. Spoľahlivo sa prispôsobí aj prevádzke v mrazivom počasí.

Na túto schopnosť sa však informujte už pri kúpe. Nie je to samozrejmosť. Ak si chcete vychutnať užívateľský komfort, vyberte si ručný vysielač, ktorý po stlačení tlačidla rozozná polohu brány. Ani počas búrky nestratíte z pohodlia domova istotu, že vaša domácnosť a auto sú v bezpečí.

Pre zábudlivcov je výhoda, ak si môžu zabezpečiť viacero ručných vysielačov k svojej bráne, a to aj po dlhšom čase. Novinky nezabúdajú nielen na lákavý farebný dizajn, ale dokážu bez problému nahradiť aj predchádzajúce modely. Ich rádiový kód sa dá ľahko kopírovať na druhý vysielač.

Bránu si dokážete otvoriť aj bez prenosného ručného vysielača priložením prsta na čítačku odtlačkov prstov, vysielačom elegantne a prakticky umiestneným v zapaľovači cigariet v aute alebo kľúčovým a tlačidlovým ovládačom.

 
Autor: Pekné Bývanie/Edita JANÍKOVÁ
Fotogaléria
Zabezpečte si spoľahlivú bránu do domuZabezpečte si spoľahlivú bránu do domuZabezpečte si spoľahlivú bránu do domuZabezpečte si spoľahlivú bránu do domu
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Zabezpečte si spoľahlivú bránu do domu
Pekné Bývanie/Edita JANÍKOVÁ