Nezabudnite na nevyhnutné doplnky na vašom plote

Nech už si vyberiete akékoľvek oplotenie, jeho povinnou výbavou je priestor na plynomerovú a elektromerovú skriňu. Nezabudnite ani na nádoby na odpad.

6fotiek
Ak máte málo miesta v oplotení na umiestnenie potrebných prvkov, praktické riešenie je zalomenie plotového múrika pri bránke a skrinky plynomeru a elektromeru schovať do tejto časti, ktorá zároveň vymedzí miesto na smetnú nádobu. Autor: Vlado VAVREK

Pred každý rodinný dom osadia dodávatelia energií do typizovaných skríň na hranici pozemka elektromer, alebo aj plynomer. Určite budú v takomto stave pôsobiť neesteticky.

Rovnako sú potrebné aj nádoby na odpad, a tie predsa nenecháte stáť len tak voľne pred domom. Všetky tieto nevyhnutné doplnky domu možno vhodne zladiť a včleniť do oplotenia.

Esteticky schované

Nádobu na odpad vám po skolaudovaní domu a prihlásení na odvoz odpadu dodajú z miestneho úradu. Môžete si ju zaobstarať aj sami, ale musí byť typovo prispôsobená vozovej technike na vysýpanie odpadu vo vašej lokalite.

Smetnej nádobe treba nájsť miesto v rámci pozemka, v blízkosti domu a podľa hygienických predpisov aspoň 10 metrov od okien. Kôš by mal byť prístupný z dvoch strán – z ulice aj z pozemka.

Najčastejšie sa situuje do výklenka v oplotení zabezpečenom bránkou. Takto nie je nádoba na očiach a je chránená pred dažďom či odcudzením. V čase vysýpania ju ako vlastník nezabudnite sprístupniť alebo vyniesť na ulicu. Vynaliezavé je osadenie smetiaka v otvore plota na kovovej otáčavej konštrukcii.

Esteticky priznané

Elektromer aj plynomer musia byť na verejne dobre prístupnom mieste, chránenom pred poveternostnými vplyvmi, prachom a poškodením. Najlepšie na hranici pozemka, zakomponované do oplotenia.

Ak ich umiestnite do spoločného výklenka, musia byť oddelené. Ak prekryjete výklenok dvierkami, údaje na odčítanie by mali byť stále viditeľné. Ak nedokážete vhodne prekryť skrine elektromeru a plynomeru, môžete ich schovať za zeleň. Buď za vždyzelené kríky vysadené pred plotom, alebo za výrastky popínavých rastlín a visiacich rastlín na plote.

 
Autor: Pekné Bývanie/Adela MOTYKOVÁ
Fotogaléria
Nezabudnite na nevyhnutné doplnky na vašom ploteNezabudnite na nevyhnutné doplnky na vašom ploteNezabudnite na nevyhnutné doplnky na vašom ploteNezabudnite na nevyhnutné doplnky na vašom plote
 
6fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Nezabudnite na nevyhnutné doplnky na vašom plote
Pekné Bývanie/Adela MOTYKOVÁ