Strom ako základ domu - toto je naozaj netypické bývanie

02.08.2018

Zabývať sa v starom dome je síce romantická, ale niekedy ťažká úloha. Pozrite sa, ako to vyriešili dvaja belgickí architekti.

7fotiek
Autor: Atelier Vens Vanbelle, Foto Tim Van de Velde

Dom na rohu ulice stojí v pôvabnom prístavnom meste Gent v Belgicku. Podľa archeologických nálezov začiatky jeho osídlenia sa datujú už do doby kamennej, pravdepodobne pre mimoriadne priaznivú polohu na sútoku dvoch riek. Stavať či rekonštruovať v Gente nie je vôbec ľahké. Stavitelia musia rešpektovať mnoho regulácií, ktoré nie vždy prajú požiadavkám moderného človeka.

To platilo aj o dome na rohu, v ktorom sa usídlil dynamický dizajnér. Architekti, s ktorými sa dohodol na spolupráci, prišli s radikálnym nápadom: Ponechať z domu len vonkajšiu fasádu tak, aby sa nenarušil ráz ulice. Celý vnútorný priestor, vrátane strechy, vybrali von. Hrubé múry totiž delili interiér na množstvo malých, chladných a pomerne tmavých izieb.

Zaujalo vás toto bývanie? Viac sa o ňom dozviete tu

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Nonka
Fotogaléria
Strom ako základ domu - toto je naozaj netypické bývanieStrom ako základ domu - toto je naozaj netypické bývanieStrom ako základ domu - toto je naozaj netypické bývanieStrom ako základ domu - toto je naozaj netypické bývanie
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Strom ako základ domu - toto je naozaj netypické bývanie
lepsiebyvanie.sk/Nonka