Prebuďte vašu záhradu zo zimného spánku: Jar už klope na dvere

28.02.2015
Záhrada

S blížiacou sa jarou nastáva ten najlepší čas postarať sa o záhradu. Dôkladne si naplánujte, čo všetko je nutné na záhrade pred nadchádzajúcou sezónou urobiť.

5fotiek
Zime už pomaly odzvonilo, pripravte vašu záhradu na prvé slnečné lúče ešte dnes. Autor: Profimedia.sk

O pár dní dáme zime definitívne zbohom a o slovo sa prihlási jar. Začnite s prípravou záhrady na blížiace sa teplé ročné obdobie, aby ste si ju potom mohli vychutnávať plnými dúškami. Zamerajte sa predovšetkým na trávnik, ovocné stromy, živé ploty a záhony.

Foto: Profimedia.sk

Jednoduchý test

Do práce na záhrade sa pusťte až vtedy, keď je pôda dostačne suchá. V opačnom prípade by mohlo prísť k nechcenému utlačeniu pôdy chôdzou. Ak si nie ste istý, vyskúšajte jednoduchý trik. Zoberte si do rúk hrsť zeminy a vytvorte guličku a pustite ju na zem. Ak sa roztriešti, pôda je suchá, ak však ostane vcelku s prácou v záhrade ešte počkajte.

Zatočte s burinou

Trávnik by ste mali po zime dostatočne prevzdušniť, čím mu zabezpečíte lepšiu distribúciu živín aj vlahy ku koreňom. Ak chcete mať hustý a zelený trávnik, odstráňte mach, burinu a odumreté rastliny.

Burina sa na trávnikoch a v záhradách objavuje tým rýchlejšie, čím rýchlejšie stúpa teplota. Ideálny čas na popasovanie sa s burinou je práve teraz. Skvelým pomocníkom sú i prípravky, ktoré časť roboty urobia za vás. Nezabúdajte ani na stromy, kríky a trvalky. Kríky a trvalky zastrihnite, ovocné stromy prerežte skôr, ako vypučia.

Pomocníci do záhrady

Postarali ste sa o záhradné náradie predtým, ako ste ho zazimovali? Ak nie, máte dostatok času na jeho skontrolovanie, údržbu či po prípade nákup nového.

Pri jarných prácach vo vašej záhrade oceníte záhradné koše, pružinové hrable na popadané lístie. Samozrejmosťou je motyka a nezabudnite si ruky chrániť rukavicami.

Ak sa chcete dozvedieť, ako sa postarať na jar o ovocné stromy a kríky, čítajte www.lepsiebyvanie.sk

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Prebuďte vašu záhradu zo zimného spánku: Jar už klope na dverePrebuďte vašu záhradu zo zimného spánku: Jar už klope na dverePrebuďte vašu záhradu zo zimného spánku: Jar už klope na dverePrebuďte vašu záhradu zo zimného spánku: Jar už klope na dvere
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Prebuďte vašu záhradu zo zimného spánku: Jar už klope na dvere
ipeknebyvanie.sk