Pohodlne sa usaďte: Hojdacie siete sú ako stvorené pre relax!

27.04.2018
Záhrada

Tráviť leto v hojdacej sieti s dobrou knihou v ruke, chladeným drinkom alebo len tak driemať na slniečku. To je luxus! A čo tak premiestniť ju aj dovnútra? Áno, aj to sa dá.

16fotiek
Relax v hojdacej sieti je liekom pre dušu aj telo. Zvoľte jemné hojdanie sa v záhrade alebo vo vašej obývačke a nezabudnite, že si takýto luxus, môžete jednoducho vyrobiť aj samy. Autor: http://homede.net

Luxus v záhrade

Hojdacie siete a v súčasnosti najmä hojdacie vajíčka, sa stali naozaj hitom. Viacerí si ich pred letom zadovážili a užívali si ľahké pohojdávanie sa vo vánku počas krásnych letných dní, ktoré ešte neskončili. V zásade máte na výber z dvoch možností, ak si takúto hojdačku chcete zadovážiť. Buď ju klasicky kúpite, keďže v predajniach so záhradným nábytkom sa s nimi roztrhlo vrece alebo zvolíte kreatívnejšiu možnosť a vyrobíte si ju sami.

Že ako na to? Jednoducho. Potrebný materiál si rovnako ľahko zadovážite – potrebujete pevnú látku a systém, ktorý si zvolíte na ukotvenie siete. Môžete ju jednoducho umiestniť medzi dva silnejšie stromy (ak máte takúto možnosť) alebo vďaka pozváraným hliníkovým rúrkam vyrobiť jednoduchý rám a sieť zavesiť zhora. Výroba vajíčka by bola zrejme omnoho zložitejšou záležitosťou. Ak však pevnosti látky neveríte, vyskúšajte jednoduchú hojdačku vyrobiť zo starej lavičky, ktorej odstránite nôžky a pomocou háčikov a reťazí umiestnite v tom správnom uhle do priestoru.

V obývačke? Prečo nie!

Ak nie ste z tých šťastlivých, ktorí majú veľkú záhradu, preneste si tento luxus aj domov. Dizajnéri často volia toto pohodlné sedenie aj do interiérov, či na balkóny. A to znova v podobe spomínaných hniezdočiek alebo vajíčok. Hodia sa najmä do útulných priestorov, obývacích izieb, spální, či do detskej izby. Ten správny šmrnc dodajú aj modrenejšiemu priestoru, no hlavne splnia svoj účel. Po dobrom obede sa tam stačí zvaliť, jemne sa pokolísať, prikryť huňatou dekou a zabudnete na všetky problémy.
Nech sa páči, inšpirujte sa v našej fotogalérii.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pohodlne sa usaďte: Hojdacie siete sú ako stvorené pre relax!
ma/ipeknebyvanie.sk