10x horúce trendy do záhrady na rok 2017. Poďte sa inšpirovať!

16.02.2017
Záhrada

Milujete svoju záhradku a chladné dni trávite plánovaním novej sezóny výsadby kvetov a zeleniny? Trendy nezabúdajú ani na túto časť nášho bývania.

11fotiek
Áno, trendy sa týkajú aj záhrad. Toto sú tie najhorúcejšie. Autor: 8th Ideal Interiors Expo

Na našej stránke sa pravidelne stretávate s poriadnou dávkou inšpirácie pre samotné stavby, inšpirácie pre bytový dizajn, praktické tipy pre financie, nejaké to bývanie slávnych, no nezabúdame ani na záhradu. Dôležitú súčasť bývania najmä tých, ktorí sa pýšia rodinným domom. A trendy neobchádzajú ani toto miesto. Čo odborníci na zeleň vyhlasujú za štýlové pre sezónu 2017?

1. Myslite na svoju záhradu ako súčasť interiéru – vytvorte si tu útulný kútik s posedením, koberčekom, nejakým tým boxom, kde ukryjete dobrú knihu, časopis či omaľovánku pre deti.

2. Prírodné materiály – tak ako do interiéru, tak aj do exteriéru sa znovu navracia trend využívania prírodných materiálov a mizne v poslednej dobe tak obľúbený betón alebo kompozitné materiály. Chce to najmä veľa dreva a kameňa.

Prečítajte si aj: 5 izbových rastlín, ktoré pohlcujú toxíny a čistia vzduch! 

3. Veselé farby – ani odvážny krok ako jasná žltá či zelená nebude mimo. Držte sa však hesla „menej je niekedy viac“.

4. Vlastná zeleninka – ekológia je dnes dôležitou témou. Aj preto je návrat vlastných záhrad, aj keď čo i len so základnými druhmi zeleniny, veľmi trendy. Ak sa aj v tej vašej nájde nejak ten meter štvorcový navyše, vypestujte si vlastný bio cesnak či mrkvu.

5. Osvetlenie – noc pod hviezdami v záhrade vám spríjemnia štýlové lampióny. Tie dnes nahrádzajú klasické svietenie, pretože pôsobia omnoho jemnejšie, romantickejšie.

Prečítajte si aj: Navštívte s nami modernú slovenskú, mestskú záhradu! 

6. Bez kopania – ak sa štítite kopania v zemi alebo vám to priestor nedovoľuje, zvoľte príjemnú alternatívu, veľké kvetináče. Do jedného môžete nasadiť hneď niekoľko druhov kvetov, ktoré oživia napríklad a dláždenú terasu.

7. Žiadne chemikálie – k ekologickej stránke pestovania patrí samozrejme vyhýbanie sa akýmkoľvek chemikáliám. Radšej stavte na staré dobré, overené babské triky, ktoré od vašej úrody odlákajú všetkých škodcov.

8. Výber rastlín – pri vytváraní osevného plánu stavte na domácich dodávateľov. Prejdite sa počas skorého rána po blízkom trhovisku a natrafíte na tú najlepšiu ponuku. Je tak zaručené, že sa vášmu výberu rastlín bude, v daných klimatických podmienkach, ktoré máte, dariť.

Prečítajte si aj: Tip na originálny darček? Profesionálny plán novej záhrady! 

9. Výber záhradného nábytku – veľmi trendy je v súčasnosti stieranie hranice medzi interiérom a exteriérom, najmä čo sa zariadenia týka. Záhradný nábytok by preto mal vyzerať ako pohodlné posedenie k televízii, a to najmä ak sa nachádza na terase s priamym vchodom do domu. Opticky to priestor spája.

10. Hlavne divoko – ak máte radi záhradu rozdelenú na centimetre, kde má každý druh kvetu vlastné miesto, závidíme. Ak ste ale pestovateľ s minimom času či zručností v tomto odbore, stavte na divokosť. Na jar rozhoďte semienka a čakajte. Málo práce – eko bonus v podobe dôležitého hmyzu i vtáčikov.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
10x horúce trendy do záhrady na rok 2017. Poďte sa inšpirovať!
ma/ipeknebyvanie.sk