4 tipy na terasu: Ako si spríjemníte sedenie vonku

12.05.2017
Záhrada

Obdobie jari a leta nás láka tráviť čoraz viac času v záhrade a na terase. Prezradíme vám zopár finančne nenáročných trikov, ktoré z vašej letnej záhrady vyčarujú útulnejšie miesto.

11fotiek
Textílie, vankúše a podsedáky prinášajú na terasu mäkkosť. Spolu s drobnými dekoráciami a osvetlením vykúzlia na terase príjemnú atmosféru. Autor: iconscorner

Tip 1 - Vkusné textílie

Ďalším výborným a známym spôsobom ako si spríjemniť vonkajšie posedenie sú rôzne látkové dekorácie ako obrusy, vankúše na stoličky či deky. Stačí vám nájsť pekný vzor, ktorý bude pasovať do vášho exteriéru. Súčasná ponuka nábytkových a online reťazcov ponúka naozaj výhodné kúsky, preto investícia do textílii nemusí byť horibilná. Šikovnejší z vás si môžu textílie vyrobiť aj sami doma. Stačia vám jednoduché hoci aj staré biele, alebo krémové látky, či obliečky na vankúše a farba na textil. Vyskúšať môžete napríklad starú známu techniku batikovania.

Uleťte s nami za luxusom. Takto vyzerá terasa rezidencie v Mexiku. 

Čo poviete na takúto posteľ, vytvorenú z trávy? 

Tip 2 - Sviečky a aróma lampy

Výborným exteriérovým doplnkom, ktorý spríjemní najmä vaše večerné vonkajšie posedenie je sviečka, alebo štýlová aróma lampa. Ak ju skombinujete s vkusnými doplnkami, vytvoríte si zátišie, ktoré vám bude nejedna návšteva závidieť. Sviečky sú výborne ako súčasť večerných prestieraní, ale tiež ako dekorácie pri susedskom posedení pri víne. Okrem toho, že dodajú vonkajšiemu priestoru šmrnc, sú skvelým odpudzovačom hmyzu. Rovnako trendovým a praktickým voňavým doplnkom sú rôzne keramické aróma difúzery a katalytické lampy. Okrem vône spĺňajú funkcie veľmi efektných exteriérových dekorácii.

Tip 3 - Svetielka

Ďalšou výbornou exteriérovou dekoráciou sú rôzne svetlá a svetielka. Tie si pokojne obmotajte okolo rôzneho záhradného nábytku, alebo ich nainštalujte na steny, vešiaky na bielizeň, dokonca aj na stromy. Svetielka môžu byť rôznych farieb  a veľkostí, výsledný efekt to vonkoncom nepokazí. V dnešnej dobe nájdete v ponuke obchodov rôzne druhy, ktoré fungujú na baterky teda sa vôbec nemusíte trápiť s pripojením na elektrinu.

Inšpirujte sa aj terasou v bytovom dome v Paríži 

Tieto ingrediencie pridajú záhradnej terase na romantike 

Tip 4 - Vlastnoručne vyrobená fontánka

Páčia sa vám záhradné fontánky, ale zdajú sa vám príliš drahé? Máme pre vás výborný tip. Potrebovať budete cca tri vedrá rôznych veľkostí, ktoré pod seba umiestnite k starej studni. Priestor okolo vyzdobte väčšími kamienkami, poprípade k vašej novej fontáne zasaďte kvietok. Výsledný efekt vás veľmi milo prekvapí.

 
Autor: ib
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
4 tipy na terasu: Ako si spríjemníte sedenie vonku
ib