Aj takto môže vyzerať letná párty

08.04.2012
Záhrada

Ak ponúknete súkromie svojej záhrady spriaznenej spoločnosti, vyjde počasie aj pripravované pokrmy, pozvaní budú na vás v dobrom dlho spomínať.

13fotiek
Letná párty Autor: Nábytok Galan

IDETE GRILOVAŤ?

  • Pri nákupe dreveného uhlia je dobré hmatom skontrolovať veľkosť jednotlivých kúskov, aby sa nestalo, že v papierovom vreci prinesiete len niekoľko kíl čierneho prachu. Najkvalitnejšie druhy sú tie s najväčšími kusmi.
  • Vždy majte na pamäti, že žiadne obaly a papiere na ohnisko nepatria. Ak grilujeme v prítomnosti menších detí, je namieste veľká opatrnosť, a to nielen pri manipulácii s horúcim náradím.
  • Klobásy, mäso aj zeleninu dávajte na rošt, až keď je uhlie dobre prehorené a na povrchu sa vytvorí biely popol. Grilovať začíname v momente, keď plamienky na uhlíkoch dohoreli a teplo sa vytvára už len ich tlením.
  • Zdravé nemusí byť vždy iba nízkokalorické a naopak, aj produkty bohaté na tuk a energiu sú v primeranom množstve zdraviu prospešné. Mäsá s minimálnym obsahom tuku sa pri grilovaní vysušia a rýchlo strácajú objem, a preto nás často láka dať si ešte jeden kúsok. Na grilovanie sú vhodnejšie práve mäsové výrobky s vyšším obsahom tuku: klobásy alebo krkovička, ktoré si dlhšie zachovávajú svoj objem a aj výraznejšiu chuť. Pri výbere vhodných grilovacích špecialít siahajte po kvalitných druhoch a snažte sa vytvoriť čo najpestrejší výber pre všetkých účastníkov párty – skôr z každého rožka troška na ochutnanie. To platí hlavne pre deti, ktorým by ste údeniny mali dávať len výnimočne.

 
Autor: Michaela NIKODÝMOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Aj takto môže vyzerať letná párty
Michaela NIKODÝMOVÁ